Kehras tuleb SILVI VRAIDI muusikapäev

1225

Möödunud suvel Kehras avatud mälestuspingi juures esinevad muusikud on seotud kas SILVI VRAIDI või Kehra linnaga.

KELLI PÕLENDIK

Pühapäeval, 9. augustil toimub Kehra gümnaasiumi ees lauljale ja muusikapedagoogile Silvi Vraidile pühendatud muusikapäev, kus astuvad üles nii noored kui vanad muusikud.
Kui eelmisel aastal toimus muusikapäev Kehrast pärit Silvi Vraidi mälestuspingi avamise puhul, siis sel aastal otsustasid korraldajad traditsiooni jätkata ning gümnaasiumi hoov muutub taas kontserdipaigaks. Muusikapäeva korraldab Anija valla kultuurikeskus, mille juht Ruth Lille rääkis, et muusikapäevaga on soov tuua igal suvel Kehrasse tuntuid ja tundmatuid esinejaid, kes pole sinna varem sattunud: „Sel korral on kontserdil muusikud, kes on seotud kas Silvi Vraidiga või Kehra linnaga. Teiste seas astuvad üles Marju Länik, Henn Rebane, Paul Daniel, Mart Soo ning Kehra kunstidekooli Heli laulustuudio lauljad, samuti Kehras elav Anne Velli.“
„Seekordse kontserdi kava oli võrdlemisi raske kokku panna, kuid saime selle siiski õnnelikult tehtud. Kõik lauljad esitavad enda valitud kaks-kolm laulu ning kontsert tuleb loodetavasti sisukas,“ sõnas Ruth Lille.
Ta märkis, et üks tähelepanuväärsematest esinejatest on noor lauljatar Ketter Orava, kes on laiemale avalikkusele veel üpris tundmatu.
Ruth Lille sõnas, et neiu on Kehraga aga tihedalt seotud: „Siin Kehras elab tema vanaema ning Kehrast on pärit ka tema ema, lauljanna Kare Kauks. “
Kultuurikeskuse juhi sõnul oli eelmisel aastal publikut umbes 350 ning ta loodab, et üritus on ka sel aastal rahva hulgas populaarne: „Kui inimesed kohale tulevad ja neile läheb see korda, on üritus järelikult midagi väärt. Silvi Vraidi muusikapäevad võiks olla Kehra bränd. “
„Eelmise aasta kontsert toimus võrratult kauni ja kuuma suveilmaga, päike paistis ning väljas oli üle 30 kraadi sooja. Ehk läheb ka sel aastal ilmaga sama hästi. Kui aga juhtub, et vihma sajab, siis kontsert kindlasti ära ei jää ning toimub sel juhul Kehra gümnaasiumi aulas,“ lisas Ruth Lille.
Eelmistel muusikapäevadel avati arhitekti Külli Krooni disainitud mälestuspink „Vana pildiraam“, mis pühendatud Silvi Vraidile. Pink kadus aga talve eel Kehra gümnaasiumi esiselt platsilt ning murelikud linnaelanikud arvasid lausa, et ilus pink on ära varastatud.
Selgus, et pink oli talvekorterisse viidud. „Pink viidi talvel halbade ilmade eest kaitseks varju alla ning kevadel toodi see uuesti oma kohale. Seda selleks, et pingi ilusat välimust säilitada, “ ütles Ruth Lille.
Nagu eelmisel aastal, koosneb kontserdi kava ka seekord esinejate enda repertuaari kuuluvatest lauludest ning kontserdilt saadud piletitulu läheb ürituse korraldamise katteks.