Kehras „reformiti“ haigekassat

812

MTÜ Põrguvärk lõpetas aasta traditsioonilise lõikuspeoga.

Möödunud reedel oli Kehras MTÜ Põrguvärk aasta lõpuüritus ehk lõikuspidu. Nagu Põrguvärgi pidudel ikka, tuli esitusele sõu-teatri Põrgokõsõ uus lavastus, mis seekord kandis pealkirja „Haigekassa ai-ai-ai“. Esinesid ka Sirje tantsutüdrukud, linetantsutrupp Kantriroosid ning oli viktoriin. Peolisi 80 ringis.

Peale Põrgupõhja teatri lavastuste tavapäraste tegelaskujude, sarvikute Jürka (Annely Pakkane) ja Juula (Aire Martsepp) ning nende kamraadi Kaval-Antsu (Sirje Põlendik), olid tükis seekord haigekassa uus juht Paul Muna (Margus Roosi), tervisekontroll Ida-Virumaalt (Sergei Belinko), dietoloog Sirje Sääsk (Sirje Voolmaa), peretütred (Kerli Varend, Nelli Restov, Ulmi Lõoke) ja perepojad (Keit Martin, Risto Heapost).

Jürka ja Juula vaatasid telerit – Ivar Neio filmitud videoklippe: poksimatši, erootikasõud, mehhiko seriaali ja Aktuaalset Kaamerat. Uudistest selgus, et haigekassa uus juht plaanib põhjalikku reformi – kõik ülekaalulised ja suitsetajad maksustada. Inimene võis maksuvabalt kaaluda kuni 70 kilogrammi, iga 10 ülekilo eest tuli maksta 100 eurot trahvi. Igalt suitsetajalt aga plaaniti võtta suitsetamisega vahelejäämise eest 100 eurot kord. Maksud pidid minema narkomaanide võõrutusraviks.

Annely Pakkane: „Läks hästi ja publik võttis meid soojalt vastu, naerdi palju. Videoklipid olid ülinaljakad ja sensatsioonilised. Meie näitlejad, kes seekord laval ei olnud, tegid need paar nädalat varem. Iga võtet filmiti ainult üks kord. Tore oli näha tuttavaid ekraanil.“

Põrgokõsõ lavastusi mängitakse vaid korra. Autor Silva Laupa ütles, et on kaalunud, kas peaks mõnega ringi sõitma ja mujalgi esitama, kuid ei jõua, sest kirjutab mitu tükki aastas: „Inspiratsiooni tuleb poliitikast nii palju, et ei ole mingit probleemi igaks ürituseks uus näidend kirjutada.“