Kehras on uus ÜVK torustik maas

1121

 

Jõe tänava ja Ülejõe küla vahelisel lõigul algab ÜVK ehitus kahe nädala pärast.

Kuigi Anija valla ühisveevärgi- ja kanalisatsioonisüsteemide (ÜVK) ehitus peab lõppema 1. novembriks, hakatakse valla mõnes piirkonnas ehitustöödega lõpule jõudma. Kehra linnas on uued torud maas ja ka Lilli külas on ehitus lõppfaasis.

„Ehitajad on päris korraliku tempoga töötanud. Asfalteerimist, haljastust ja muid pisitöid on veel teha, aga Kehra elanikud saavad juba uut vett juua,“ ütles OÜ Velko AV juhataja Rain Oks.

Ta rääkis, et tööd käivad kõikides kohtades, kuhu ühisveevärk rajatakse, välja arvatud ühes. Kuna Jõe tänava ja Ülejõe küla vahelise lõigu projekt ei haaranud kõiki maju, tuli see ümber projekteerida. Selle lõigu ÜVK ehitaja leidmiseks korraldati eraldi hange. Möödunud reedel valiti hanke võitja, parima pakkumise tegi AS EG Ehitus. Ehituse maksumus on 187 000 eurot.

„Lepingu sõlmimiseni on 14 päeva ooteaega. Pärast seda on töövõitjal aega 2 kuud, et tööd ära teha,“ rääkis Rain Oks.

Ta lisas, et Jõe tänava ja Ülejõe küla vahelise lõigu hange on valla ÜVK ehitusel viimane.

Liitumisavaldusi tuleb iga päev
ÜVKga liitumiseks tehakse avaldusi iga päev, praegu on neid 50-60. Kokku luuakse liitumisvõimalused 311 kinnistule.

Velko AV juhataja Rain Oks rääkis, et ettevõte saab küll liitumisavaldusi vastu võtta ja lepinguid ette valmistada, aga lepinguid ei saa sõlmida enne, kui trass on neile üle antud.

Ta arvas, et suuremat liitumist on oodata järgmisel aastal.

„Ülejõe linnaosas, kus polnud enne vett ega kanalisatsiooni, on ligi pool tööst tehtud. Tööd käivad ka Ülejõe külas. Kui inimene tahab vett kätte saada, peab ta liitumiskohani torustiku ehitama. Kuna meil pole torustik veel paigas, ei saa anda tingimusi, näiteks kui kõrgele liitumiskoht tuleb.“

Seal, kus võimalik, on tema sõnul osad inimesed juba oma krundile torustiku välja ehitanud ja toonud peatrassini.

Ta arvas, et kui ehitaja on oma kopaga krundi ääres, kasutavad inimesed võimalust ja tellivad ka enda õue trassi kaevamist.

 

Eelmine artikkelKuusalu vabatahtlik päästekomando alustab valvetega
Järgmine artikkelKuusalu valla merepeost