Kehras oli taas õpilasmalev

3514

Malevas käis 20 koolinoort.


Anija õpilasmaleva noored KRISTA KUUSPALU, KALLI MÄTLIK ja KEITH JUKSAAR ja teised.

Möödunud nädalal oli Kehras kolme aasta järel jälle õpilasmalev 13-18aastastele Anija valla noortele. Valla noorsootöö spetsialist Tuuliki Rohtla sõnul osutus malev populaarseks ja järjekord soovijatega pikemaks, kui malevas oli kohti.

Õigeaegselt registreerinud ja koha saanute hulgas olid viis poissi ja 15 tüdrukut. Tuuliki Rohtlale oli maleva juhtimisel abiks Kehra noortekeskuse noortejuht Liivika Juksaar.

Anija volikogu eraldas maleva läbiviimiseks 4410 eurot ehk 69 000 krooni. Eesti Noorsootöö keskus toetas maleva projekti 499 euroga. Osalejatele oli malev tasuta.

Õpilased tegid Kehras ja Pikval lihtsamaid heakorratöid – puhastasid klambritest teadetetahvleid, peitsisid neid ja istumispinke, korjasid prügi, kastsid ning rohisid lilli.

Iga päev oli ette nähtud kolm ja pool tundi tööd, mille eest said malevlased 1,73 eurot (27 krooni) tunnipalka. Küsimusele, mida teenitud rahaga osta kavatsetakse, tuli mitmesuguseid vastuseid – riideid, maiustusi, seljakott või kiiver.

Kas teenitud rahast ka igapäevasteks poeskäikudeks piisas? Liivika Juksaar vastas, et kindlasti kulutatakse üle: „Aga see raha tuleb emalt, enda teenitud palk on ikka enda teenitud palk.“

Ööbiti noortekeskuse ruumides – poisid ühes ja tüdrukud teises tiivas.

Tuuliki Rohtla: „Päeval on malevlastel õigus käia kodus. Vabal ajal liiguvad nad iseseisvalt ringi ja suhtlevad ka sõpradega väljastpoolt malevat, kuid meie laagri staapi võõraid sisse ei lasta, siin on ikka ainult malevlased.“

Ta selgitas, et ööbimine annab on hoopis enamat, kui kohtuda vaid päeval. Mida rohkem õpilastega koos olla, seda paremini saab neid tundma õppida.

Liivika Juksaar lisas, et nii tekib meeskonnatunne. Malevlased ise olid samuti rahul. Kes elavad Kehras, leidsid küll, et kodus ööbida oleks mugavam, aga malevas oli põnevam.

Pesemas käisid noored spordihoones ja söömas Kehra gümnaasiumi sööklas.

Küsimusele, miks malevasse tuli, vastas Kristi Traagel, et suvel ei ole Anija vallas muud huvitegevust ja suurem osa ajast kuluks arvutis istumisele. Sedasama arvasid teisedki. Markus Aljas ütles, et kodus ei viitsi passida ja malevas on äge. Tema oli malevas käinud varemgi.

Mitu korda  malevas osalenud Kalli Mätlik ütles: „Siin on seltskond ja saab ka ringi sõita.“

Viimase all pidas ta silmas maleva lõpureisi Prangli saarele.

Eelmine artikkelAruküla kohvikutepäeval oli sadu külastajaid
Järgmine artikkelAruküla raamatu tekstid koos