Kehras oli kahe kooli õigekirjaolümpiaad

1160

Emakeelepäeva eel viidi Kehra gümnaasiumis läbi Anija ja Kose valla koolide õigekirjaolümpiaad.

„Olen emakeele seltsi juhatuse esimees ja näen, et meie laste õigekirjaoskus ei ole hea – eesti keele riigieksami tegijate õigekirjateadmised on üha nõrgemad ja ka ülikoolide esmakursuslaste omad jätavad soovida. Selle ütles hiljuti välja ka haridusminister,“ rääkis õigekirjaolümpiaadi korraldaja, Kehra gümnaasiumi õppealajuhataja Kaja Sarapuu.
Ta lisas, et mõte ei olnud originaalne, sarnast olümpiaadi on tehtud Tartu koolides ning paaril korral on need toimunud Kose vallas, kus ta töötas varem: „Koselt küsiti nüüd, kas ma aitaksin, nad ise ei jõua igal aastal korraldada. Olin nõus ja kui pakkusin selle välja meie kooli õpetajatele, olid ka nemad kohe nõus.“
Kehra koolis toimunud õigekirjaolümpiaadil osalesid kahe valla koolide 5.-12. klasside õpilased, igast klassist sai võistelda kaks last, valiku tegid õpetajad. Anija vallast osalesid nii Alavere kui Kehra kool, Kose vallast Kose, Oru ja Ardu kool. Kuna osa lapsi haigestus, lahendas olümpiaadi ülesandeid 67 last. Tööd koosnesid kahest osast: õigekirja ja sõnatähenduse ülesannetest ning kirjavahemärkide panemisest. Lahendamiseks oli aega kuni kaks tundi.
Kehra gümnaasiumi õpilased said kahe valla parimateks õigekirjatundjateks kolmes klassikomplektis. 6. klassidest võitis olümpiaadi Brita Ploompuu ja 8. klassi õpilasest Getter Mägi. Nende emakeeleõpetaja on Anne Tammaru. 12. klassi õpilastest sai esikoha Kehra gümnasist Mihkel Põder, kelle õpetaja on Margarita Kuusmaa. Kehra kooli õpilased said veel kuus 2. ja 3. kohta. Ülejäänud võidud läksid Kose valla koolide õpilastele.
„Vigu oli üsna palju, mind üllatas, et väga palju tehti õigekirjavigu,“ sõnas Kaja Sarapuu.
Ta märkis, et taolise olümpiaadi korraldamine on suur töö, algul ülesanded ette valmistada, seejärel need üle vaadata: „Õpetajatest hindamiskomisjon töötas veel kauem kui õpilased. Kuid oli tore, et ka erinevate koolide õpetajad said nüüd omavahel tuttavaks.“
Korraldaja avaldas lootust, et järgmisel aastal toimub õigekirjaolümpiaad taas ning siis korraldab seda naabervald: „Üks mõte on osalejate ringi laiendada ja kaasata ka Kuusalu valla koolid. Õigekirjaolümpiaad aitab väärtustada õigesti kirjutamist-rääkimist, annab võimaluse ennast võrrelda eakaaslastega ning oma teadmisi proovile panna. Õpetajad saavad teada, milliste võimetega on nende õpilased.“

Eelmine artikkelAnija Valla Spordimaailma tegevjuht on MIHKEL KUUSE
Järgmine artikkelAnija valla uus finantsjuht valitud