Kehras oli esmakordselt noorte ühine spordi- ja päevalaager

1365

3.-7. augustini toimunud laagri korraldasid spordiklubi Kehra Käsipall ja Kehra noortekeskus.

KELLI PÕLENDIK

Spordilaagris osales 25 last. Kaks korda päevas viisid Kaupo Liiva ja Mart Raudsepp läbi treeninguid: tehti kordinatsiooni ja üldkehalisi harjutusi, mängiti erinevaid spordimänge nii staadionil kui ka liivaplatsidel. Noortele tutvustati rannakäsipalli, Kehrasse on loodud spetsiaalne rannakäsipalli väljak.
„Kuigi tegu oli spordilaagriga, oli meie eesmärk pakkuda lastele lihtsalt füüsilist tegevust ning kutsusime sinna ka neid, kes muidu trennides ei käi,“ rääkis Kaupo Liiva.
Kuigi spordilaagrit on korraldatud ka varem, oli tänavune varasemaist erinev, sest esimest korda ühendati spordi- ning Kehra noortekeskuse korraldatav päevalaager. See tähendas, et treeningute vahel said laagrilised käia õpitubades ja loengutes.
Noortekeskuse noortejuht Kristina Sirkas juhendas robootika õpituba, kus osalejatel oli võimalus spetsiaalsetest lego-komplektidest ehitada robotid ning programmeerida neid ringi liikuma. Kristina Sirkas viis läbi ka turvalise interneti koolituse, rääkis sellest, millist infot internetti üles laadida ei tohiks ning mis on hooletu internetikasutamise tagajärjed.
4. augustil külastas noortekeskust MTÜ Koostöökoda toitumisnõustaja Kadri Põlder, kes rääkis tervisliku toitumise tähtsusest spordis ning sellest, milliseid aineid sisaldavad erinevad ebatervislikud toidud. Samal päeval said laagrilised kohtuda ka husky koerte kasvataja Viljar Krohviga, kes tutvustas koeratõugu lähemalt ning õpetas kuulajaid valmistama koerterakmeid, millega kinnitada huskyd talvel kelgu külge. Tal olid kaasas koerad ning noortel oli võimalus nendega mängida. Alaverest tuli kohale vibuklubi Arcum, korraldati vibulaskmise põhikoolitus ja laskmisvõistlus. Laagri viimasel päeval käidi Tallinna Loomaaias hiljuti avatud seikluspargis, kus noored said mitu tundi ronida ning soovi korral ka loomaaias ringi vaadata.
Noortekeskuse noortejuht Veronika Silivask kiitis laagris osalenud noori ning märkis: kuigi oli neid, kellele mõni õpituba suurt huvi ei pakkunud, võeti kõigest asjalikult osa ning laager läks korda.