Kehras muudeti tänavanimesid

1259

Anija vallavalitsus otsustas muuta kahe Põrgupõhja linnaosa tänava nime.

Vallasekretär Annika Voosel selgitas, et vastavalt pühendusnimede määramise korrale peab konkreetse inimese nime kandva tänava nimes olema inimese täisnimi. Seetõttu muudeti veebruaris Jakobsoni tänav Carl Robert Jakobsoni tänavaks,  Kreutzwaldi tänav Friedrich Reinhold Kreutzwaldi tänavaks, Koidula tänav Lydia Koidula tänavaks ja Rainise tänav Janis Rainise tänavaks.

Eelmisel nädalal otsustas vallavalitsus kahele varem isikunime kandnud tänavale anda hoopis uue nime. Tombi tänav on nüüdsest Põrguvälja ja Lauristini tänav Silla tänav.

Vallavalitsuse ettepanek oli muuta Tombi tänav Välja tänavaks, kuna Tombi tänav läheb Välja tänavaga kokku. Eelnõu saadeti eelnevalt tutvumiseks sealsetele elanikele. Silla tänava kohta vastuväiteid ei olnud, kuid Tombi tänava elanikelt sai vallavalitsus kollektiivse kirja. Nad pakkusid välja – kuna linnaosa mitteametlik nimi on Põrgupõhja, võiks uus tänavanimi olla Põrguvälja.

Passidesse enam sissekirjutust  ei märgita ning elanikud ei pea oma dokumente uute vastu vahetama. Küll aga tuleb muudatusi teha maakatastris ning rahvastikuregistris.

Eelmine artikkelXXXIX Kloostriturniiri mälumäng
Järgmine artikkelOÜ Koduaken aknad valmivad Härmakosus