Kehras koguti pangakontori sulgemise vastu allkirju

1105

Anija valla rahvas soovib, et Kehras jätkaks pangakontor tööd ka pärast 1. juunit.

Anija vallas elav Mai Verk saatis kaks nädalat tagasi Swedbankile kirja. Sellele lisati Kehra alkoholipoes pangakontori allesjäämise toetuseks kogutud leheküljetäis allkirju. Mai Verk selgitas Sõnumitoojale, et Swedbanki poole ajendas teda pöörduma pangast saadud kiri, mille lõppu oli kirjutatud „meeldivale koostööle lootes, Teie pank“.

„Kirjutasin, et olen olnud pikaajaline klient ning Kehra kontoris on väga vastutulelikud tellerid. Kui praegu sularahaautomaat võtab kogemata kaardi ära, saab selle minuti pärast kontorist tagasi. Kui oma panka enam ei ole ja pangakaart on ainuke maksevahend, ei saa isegi leiba osta, kõigest muust rääkimata. Uuele kaardile tuleb siis järele sõita Tallinnasse, see on raha- ja ajakulu,“ rääkis ta ning lisas: „Kui ülekohus läheb suureks, tuleb vastu hakata. Kas siis tõesti on meie panga kaotamine nii suur kokkuhoid?“

Mai Verk palus panga juhtkonnal kaaluda, kas tegemist on ikka aruka ja läbimõeldud otsusega.

Näiteks teatati, et Anija valla inimesed saavad edaspidi kasutada Kallavere pangakontori teenuseid, kuid selle kohaga puudub Kehras ühis­transpordiühendus.

„Seoses pensionide väljamaksmise muutumisega meelitas Swedbank sadu ja sadu pensionäre oma klientideks, nüüd siis antakse mõista, et vaadake ise, kuidas hakkama saate. Aga ei saa ju nii – internetipank on noorte pärusmaa, vanadel pole arvutitki.“

Ka Anija vallavanem Jüri Lillsoo pöördus Swedbanki poole, et selgitada ― Kehra kontori säilitamine on vajalik. Ta märkis, et Anija vallas on 6182 elanikku, Kehra kontori teenuseid kasutavad ka paljud Aegviidu ja Raasiku valla elanikud ning piirkonnas tegutsevad ettevõtted, kes on enamuses just Swedbanki kliendid.

„Tallinnast paistab võib-olla tõepoolest ükskõik, kas kontor Kehras on või mitte, aga uskuge ― inimestel, kes elavad maal ja kelle jaoks „linna tulla“ on käik Kehrasse poodi (ja panka), läheb ikka väga-väga raskeks,“ teatas Jüri Lillsoo.

Ta lisas – otsust ei ole vaja põhjendada sellega, et on olemas internetipank, pangaautomaadid ja muud elektroonilised võimalused: „Uskuge – Anija valla kaugetes metsataludes ei ole veel mõnes elektritki, valla territoorium on 520 ruutkilomeetrit ning liiklusühendus Tallinnaga on ebapiisav.“

Vallavanem palus kaaluda võimalust säilitada Kehra pangakontor kasvõi väiksemas mahus ja osaliselt avatuna või arutada odavamate ruumide kohandamist pangakontori tarbeks. Vallavalitsus on nõus pakkuma pangale ruume ning pidama sobivate ruumide osas läbirääkimisi. Jüri Lillsoo tsiteeris 25. märtsi Sõnumitoojas ilmunud regionaalminister Siim-Valmar Kiisleri arvamuslugu, kus oli öeldud: kuigi poe pidamine või pangaautomaadi ülesseadmine on erasektori küsimus, saab tegus omavalitsus neid olulisi teenuseid kasvõi soodsate rendipindadega „kinni hoida“.

Vallavanem teatas veel – kui Kehra kontori sulgemine on siiski panga kindel otsus ning omavalitsuse ja valla elanike vastuväiteid ei arvestata, on Anija vallavalitsus nõus pakkuma pangabussi teenuse osutamiseks vähemalt kahel korral kuus asfaltkattega platsi kas linna keskväljakul või kultuurikeskuse ja vallamaja lähedal.

Eelmine artikkelVargus Kuusalu vallas
Järgmine artikkelKolga kool saab Avatud Eesti Fondi auhinna