Kehras antakse rendile 20 laternaposti

1066

Anija vallavalitsus korraldas suulise enampakkumise, et anda Kehras Kose maanteel ja Keskuse tänaval 20 tänavavalgustusposti kolmeks aastaks rendile.

Kolmapäeval, 30. septembril toimunud avalikul oksjonil osales üks pakkuja, Kehra Spordipubi OÜ, kes saab 20 tänavavalgustusposti kolmeks aastaks rendile 20 euro eest kuus. Kuus posti asuvad Keskuse tänaval, 14 Kose maanteel. Neile võib panna reklaamikandjad, mille maksimaalsed mõõdud on 1,5×0,6 meetrit. Reklaamitahvlid tuleb paigutada vähemalt kolme meetri kõrgusele.
Vallavalitsuse ehitusspetsialist Viljo Leis ütles, et tänavavalgustuspostide rendile andmine oli Sohviku spordipubi omaniku Rene Kaalo idee ning tema oli ka enampakkumisel ainuke osaleja.
Rene Kaalo rääkis – ta saatis kaks ja pool aastat tagasi vallavalitsusele kirja, et on soov laternaposte reklaamidega ilmestada ning soovib neid rentida.
„Kuna Anija vallas puudus reklaamimäärus, hakati seda ette valmistama. Umbes poolteist aastat läks aega enne, kui  jõudis volikokku. Kevadel sai see lõpuks valmis ja siiani pidime ootama hanget. On natuke kummaline, et kui sul on idee midagi teha, võtab selleni jõudmine aega kaks ja pool aastat,“ märkis ta.
Rene Kaalo selgitas, kuigi lõplik kontseptsioon pole veel paigas, on tema peaeesmärk kasutada Kehra laternaposte ära selleks, et muuta linna keskus värvikirevamaks ja elavamaks ning ühtlasi reklaamida käsipalli. Ta on ka MTÜ Kehra Käsipalliklubi mänedžer, kuid hankes osales ettevõttega, kuna MTÜ ei saa endale hankega võtta kohustusi.
Rene Kaalo soov oli saada linnas viieks aastaks rendile 50 laternaposti. Endine abivallavanem Urmo Sitsi selgitas, et vallavalitsus otsustas esialgu rendile anda vaid kahe peatänava laternapostid – elumajade vahele kommertsreklaami otsustati mitte lubada, peale selle on paljud postid puuokstega varjatud ning sealt ei paistaks reklaam välja. Keskuse tänaval ja Kose maanteel on kokku ligi poolsada tänavavalgustusposti, kuid umbes pooltel neist on jõuluajal valgustatud kaunistused ning kahte asja ühe laternaposti küljes pidas vallavalitsus paljuks.
„Vallavalitsus otsustas, et esialgu lubatakse reklaamid panna kahele tänavale kahekümne posti külge. Kolme aasta pärast saab uuesti otsustada, kas ja kuhu reklaami lubada,“ sõnas Urmo Sitsi.
Tänavavalgustuspostidele, mille vallavalitsus annab alates 1. novembrist rendile, tulevad Rene Kaalo sõnul samasugused reklaamitahvlid riidest purjetega, nagu on praegu postil Sohviku ees.
„Paneme sinna ilmselt mõned käsipallurite fotod ja tekstid, et käsipall on lahe, tule trenni ja nii edasi ning ehk ka mõned klubi sponsorite logod,“ ütles ta.
Keelatud ei ole ka reklaamipindu edasi rentida, kuid Rene Kaalo sõnul ei ole nende eesmärk sellega raha teenida. Samuti ei soovinud ta spekuleerida mõttega, kas kahe aasta pärast, enne kohalikke valimisi, võiks Kehra laternapostid olla täis valimisreklaami. See on vastavalt enampakkumise tingimustele lubatud, tähtis on, et reklaamide sisu oleks kooskõlas seaduste ja hea tavaga. Kolmekümnel kalendripäeval aastas tuleb võimaldada laternapostide reklaamkandjatel eksponeerida Anija vallavalitsuse reklaame.

Eelmine artikkelHarjumaa aasta õpetajad
Järgmine artikkelAasta põhikooli õpetaja finalist – LEENA MÖLS Arukülast