Kuusalu valla külade kümnevõistluse võitis Kuusalu Tagahoov

3263

Nagu eelmisel aastal osales ka tänavu 18 võistkonda ehk ligi 250 inimest.


Võidukas võistkond Kuusalu Tagahoov koos auhindade ja karikaga.

19. ja 20. augustil oli Kuusalus kolmandat korda Kuusalu valla külade kümnevõistlus.

„Osavõtt on tähtis, aga enamikel võistkondadel on tahtmine esimeseks tulla – võistlus on järjest sportlikumaks läinud,“ ütles külade kümnevõistluse peakorraldaja Anu Kirsman Kuusalu Matkaseltsist.

Et rebimine on tihe, näitas ka tulemustetabel. Mitmeid kohti lahutas üks punkt, teiseks tulnud Parksi DVA-Z-DVA kogus võrdselt punkte kolmanda koha võitnud Juminda Julgetega, määravaks said alavõidud.

Külade kümnevõistluse võitja Kuusalu Tagahoov eelnevalt trenni ei teinud, kuid soovis tulla esikolmikusse.

„Esimesel aastal olime tabeli tagaosas, möödunud aastal neljandad, sel aastal sellest allapoole jääda ei tahtnud,“ lausus võitjameeskonna Kuusalu Tagahoovi kapten Reelika Paul.

Ta ütles, et võiduks on vaja stabiilsust: „Alad on sedasi sätitud, et nii mees kui naine peavad tugevad olema.“

Reelika Paul arvas, et külade kümnevõistlus on Kuusalu vallas vajalik ettevõtmine: „Meil on sportlik rahvas. Paljud käivad niisama metsa all sporti tegemas, nüüd on mingi väljund.“

Teise koha saanud Parksi DVA-Z-DVA eesmärk oli eelmiste aastate tulemused üle trumbata. Nende võistkonnas oli kuus oma küla elanikku, kuus endist ja praegust Loksa kooli õpilast. Parksi küla sai eriauhinna kui võistkond, kel oli kõige rohkem noori.

„Inimeste kokkusaamiseks tuli kõvasti vaeva näha“ tõdes kapten Aap Allmägi.

Juminda Julgete juht Ago Katvel lausus, et nende võistkonna jaoks oli eesmärk võrkpallis Kolga Gängist jagu saada: „Mängime omavahel võrkpalli, kahjuks jällegi ei õnnestunud neid võita.“

Järgmisel aastal tahavad Juminda Julged olla paremad ka kabes, kus on juba kolmandat aastat jäädud viimaseks.

Kolm uut võistkonda
Kui 2010. aastal osales Kuusalu valla külade kümnevõistlusel 15 võistkonda, siis kahel viimasel aastal on osalejaid olnud 18. Tänavu oli võistlusel neli uut tiimi – Vanaküla, Mäepea küla, Kuusalu Kälimehed ja TEAM Kuusalu.

Vanaküla kapten Jana Roopa sõnas, et pani võistkonna kokku, kuna kuulis, et tegu on laheda ja sportliku ettevõtmisega: „Saime igal alal punktid kirja, panime märgi maha, mida järgmisel aastal parandada. Mõtlesime küll, et tuleme endal meelt lahutama, aga võrkpalli ajal tuli võistlushasart sisse.“

Tanel Matsi Mäepea külast jutustas, et nende külast olid peaaegu kõik elanikud võistlemas: „Nii palju, kui meid on, ka osalevad. Iga küla võiks valla võistlustel välja tulla.“

Ta lisas: „.Meie esimene trenn on täna, järgmisel aastal pingutame rohkem. Võrkpallis mõned mängisid kolmandat korda elus, kummikut pole keegi varem visanud.“

Võistkond Kuusalu Kälimehed koosnes Kuusalu küla Käli tee ja Käli põik elanikest. Kaks olid varem Kuusalu küla eest võistelnud, kaheksa olid uued.

„Meil on uut rahvast elama tulnud. Mõned on siin aasta otsa elanud, aga ei tundnud veel naabreid. Meie jaoks oli oluline, et naabrid saaksid tuttavaks.
Täitsime oma eesmärgi, kõik lobisevad rõõmsalt ja elavad üksteisele kaasa,“ lausus kapten Kertu Priilinn.

„Osalejad olid entusiastlikud ja ütlesid, et harjutame seda, teist ja kolmandat, et järgmisel aastal paremad olla.“

Tuleval aastal veel muudatusi
Tänavusel külade kümnevõistlusel oli üks uus ala: ujumine. Nagu paljudel teistel aladel, otsustas võitja nii mehe kui naise tulemus kokku. Võistlejad pidid ujuma 25 meetrit.

Mitmed võistlejad arvasid pärast, et distants võinuks olla pikem.

„Kuna vahemaa oli lühike, ei tulnud välja tugeva ujuja eelist. Ka start oli ilma vettehüppeta, kohapealt, nii et sportlik taust polnud oluline,“ põhjendas Anu Kirsman.

Uus oli tänavu veel see, et spordikeskuses sai ekraanilt näha elektroonilist tulemustetabelit, mida uuendati pärast iga ala.

Anu Kirsman arvas, et ka järgmisel aastal tehakse kümnevõistlusel uuendusi, näiteks kaaluvad nad köieveos kasutada alagruppe.

Kiiu Oja Jt esindaja Karol Rahuoja pakkus välja, et võiks olla võistlusejärgne pidu või kokkusaamine, kus osalejad saaksid muljeid jagada: „See täidaks veel paremini eesmärki, et erinevate külade inimesed saaksid suhelda.“

Kuusalu külade kümnevõistluse korraldas Kuusalu Matkaselts, Leader-programm toetas 3767,49euroga.


Tulemused:
1. koht Kuusalu Tagahoov (kapten Reelika Paul), 2. Parksi DVA-Z-DVA (kapten Aap Allmägi), 3. Juminda Julged (kapten Ago Katvel), 4. Soorinna küla (kapten Tarmo Kiigske), 5. Kolgaküla (kapten Aarne Idavain), 6. FC Kiiu (kapten Katrina Narusk), 7. Kolga Gäng (kapten Erik Järvi), 8. Kuusalu All Stars (kapten Pille Plakk), 9. Kuusalu Kälimehed (kapten Kertu Priilinn), 10. Kaberla Kodulõvid (kapten Aivar Pärnasalu), 11. Viinistu Vägevad (kapten Ragnar Piibemann), 12. Kodasoo + ja – (kapten Katrin Pahk), 13. Kiiu Oja Jt (kapten Karol Rahuoja), 14. Pärispea (kapten Reesi Kuslap), 15. Mäepea küla (kapten Tanel Matsi), 16. Kalme Kanged (kapten Kadri Seeder), 17. TEAM Kuusalu (kapten Maarika Pärnasalu), 18. Vanaküla (kapten Jana Roopa).

Alade parimad.
Võrkpall – Kolga Gäng (Signe Teesalu, Kairit Talts, Kairi Sardis, Anne-Lii Idavain, Riin Riiberg, Erik Järvi, Kullar Veersalu, Reijo Tamm); köievedu – Kuusalu Kälimehed (Meelis Skeber, Raido Ruse, Kristi Ruse, Kaidi Almet. Taavo Almet, Tiina Malm, Ingrid Arus, Madis Priilinn, Kertu Priilinn, Krister Altosaar); õngitsemine – Toomas Kurg (Parksi DVA-Z-DVA); saapavise – Karol Rahuoja ja Sören Jõõras (Kiiu Oja Jt); ujumine – Andreas Tulmin ja Kristi Tammemäe (Parksi DVA-Z-DVA); sõudeergomeeter – Tõnis Ukkivi ja Reelika Paul (Kuusalu Tagahoov); kabe – Tiit Alle (Kuusalu Tagahoov); vibulaskmine – Tõnis Rahu ja Kadi Rahu (Kuusalu All Stars); korvpalli vabavisked – Rando Kapralov (FC Kiiu); lauatennis – Kalev Uiboupin (Kolga Gäng)

Esikolmik sai tordid ning Kuusalu Spordikeskuselt auhinnaks kahetunnise poole saali kasutusõiguse või igaühele individuaalselt jõusaali-ujula külastuse. Üldvõitjale ning võistlusalade parimatele olid karikad.

Eelmine artikkelMaja keldrist varastati jalgratas
Järgmine artikkelKehra gümnaasiumis algab kooliaasta teisiti