Kehra tervisekeskuses teisel korrusel on taas elektriravi kabinet

4586

Remondi ja sisustamise eest tasus Anija vald – kokku kulus umbes 15 500 eurot.


Kehra elektriravi kabinetis hakkavad teenindama EVELINA KARANAJEVA ja INGRIT KRUBER.

Elektriravi kabinet avati pidulikult kolmapäeval, 1. veebruaril Kehra tervisekeskuse teisel korrusel, samas ruumis, kus aastaid tagasi tehti füsioteraapiat. OÜ Kehra Tervisekeskus juhataja, perearst Marje Ott selgitas, et tänapäeval on füsioteraapia ehk taastusravi mõiste laiem kui varem ning elektriravi on selle üks  osa.

„Mul on väga hea meel, et saime kabineti uuesti tööle. Igasugune aparatuur on kallis, aga kui selle ees on sõna „meditsiiniline“, tuleb hinnale veel vähemalt üks null juurde kirjutada. Elektriravi kabineti sisustamiseks ei oleks meil endal kindlasti raha olnud,“ sõnas ta.

Ettevalmistused kestsid üle aasta
Füsioteraapia kabinet suleti Kehra tervisekeskuses umbes viis aastat tagasi. Seadmed vananesid, läksid katki ega tasunud enam remontimist. Uusi ei jaksanud arstid ise osta. Samas oli vajadus perearstide kinnitusel olemas ning inimesed küsisid pidevalt, millal on Kehras taas võimalik käia taastusravis.

„Ise me oma patsiente vahepeal kusagile ei suunanud. Vaid siis, kui oli väga vaja ning inimene jaksas sõita ja maksta, saatsime Tallinnasse,“ lausus Marje Ott.

Anija abivallavanem Marge Raja tõdes, et eakamad inimesed, keda liigestehaigused ja radikuliit kimbutavad kõige rohkem, jäid vahepeal taastusravita, sest Tallinnasse sõita nad enamasti ei jõua: „Samad hädad on kutsehaigustena saanud ka näiteks kunagised traktoristid ja autojuhid. Sageli ravivad nad liigesevalu tablettidega, kuid see koormab magu ja teisi siseorganeid.“

Ta lisas, et omavalitsuse kohus on sotsiaalhoolekannet puudutavate küsimuste lahendamine: „Räägime enamasti vaid sotsiaaltoetustest ja -teenustest, kuid üks ja sageli lihtsam võimalus on muuta inimestele tervishoiuteenused kättesaadavamaks.“

Vallavanem TIIT TAMMARU andis Kehra tervisekeskuse juhatajale MARJE OTILE üle tunnistuse, et elektriravi kabinetti rahastas Anija vald.
Vallavanem TIIT TAMMARU andis Kehra tervisekeskuse juhatajale MARJE OTILE üle tunnistuse, et elektriravi kabinetti rahastas Anija vald.

Anija vallavanema Tiit Tammaru sõnul otsustas praegu vallas võimul olev koalitsioon mõnda aega tagasi, et Kehra tervisekeskuses aidatakse valla toel avada üks kabinet. Esialgu oli mitu varianti, elektriravi kabineti idee pakkus välja volikogu liige Tõnis Väli.

Vallavanem rääkis, et eelmise aasta eelarve projekti arutelul kõlasid volikogus arvamused, kuidas elektriravi kabineti jaoks mõeldud raha võiks kasutada millekski muuks vajalikuks, ent Tõnis Väli kaitses oma ideed ning jaanuaris 2011 vastu võetud eelarvega kavandati raha ka Kehrasse elektriravi kabineti tegemiseks.

Tiit Tammaru: „Kuigi olime eelnevalt teinud uuringuid, kui palju on elektriravi kabineti sisustamiseks raha vaja, uueneb ja täieneb meditsiinitehnika nii kiiresti, et juba lühikese ajaga oli toimunud muutusi. Õnneks haarasime veel õigel ajal härjal sarvist – Marje Ott tegi mitu kuud tõsist tööd ning sai tarnijatega suhteliselt soodsad kokkulepped. Tänu talle on Kehras nüüd kvaliteetne Saksa tehnika.“

Elektriravi kabineti remontis AS Kose Ehitus. See läks maksma ligi 2000 eurot, kabineti sisustusele kulus üle 13 500 euro.

Elektriravi on tasuline
Elektriravi tehakse mitme erineva vooluliigi abil. Kehra tervisekeskuses on selleks kolm suuremat ja kaks väiksemat aparaati. Üks neist on multifunktsionaalne – võimaldab ravida ultraheli, diadünaamilise ja interferentsvoolu abil. Ultraheli on valuvaigistava toimega, tekitab kudedes mikrovibratsiooniga soojust ning viib ravimi kudedesse. Põhiliselt ravitakse sellega liigeste haiguseid ning kroonilisi põletikke. Diadünaamikast on kõige rohkem abi radikuliidi korral  ja interferentsvoolust ägedate põletike puhul.

Eriti ägeda radikuliidi ravimiseks on Kehras eraldi diadünaamikaaparaat ning magnetravi aparaat, millest saab peale põletike ning erinevate valude abi näiteks luumurdudest taastumisel. Veel on tervisekeskuses kaks kaasaskantavat elektriravi aparaati, üks neist annab leevendust liigesehädade korral, teine on mõeldud kudede verevarustuse parandamiseks.

Kehra elektriravi kabinetis töötavad kaks vastava koolituse saanud õde – ka varem füsioteraapia kabinetis töötanud Ingrit Kruber, kes igapäevaselt on doktor Maire Tina pereõde, ning laborant Evelina Karanajeva.

Esimesed patsiendid käisid elektriravi saamas juba eelmise nädala alguses. Kuna haigekassa seda ei rahasta, on elektriravi teenus tasuline. Kehras maksab üks raviseanss vähem kui Tallinnas ehk 2 eurot.

Elektriravi kabinet on avatud iga päev, protseduurile pääsemiseks tuleb eelnevalt aeg kokku leppida. Ravi määrab perearst, tarvis on tema saatekirja.
Kehras teenindatakse kõiki soovijaid. Kuna ümbruskonna tervisekeskustest on elektriraviks vajalikud seadmed vaid Arukülas, on patsiente tulnud juba ka Raasikult ja Kuusalust. Üks ravikuur tähendab reeglina kuni kümme 5-10minutilist seanssi.

Marje Ott: „Elektriravi on nii-öelda passiivne taastusravi. Füsioteraapia alla kuuluvad veel näiteks vesiravi ja massaažid. Paranemine on kiirem, kui taastusravi on aktiivne, see tähendab, et inimene osaleb ka ise paranemisprotsessis – võimleb, käib massaažis.“

Eelmine artikkelKuusalu vallast 28 ja Loksalt 7 Leader-taotlust
Järgmine artikkelKuusalu vallas algab lairibakaablite ehitus kiireks internetiühenduseks