Kehra tervisekeskuses läheb soojemaks

949

Selle aasta sees vahetatakse osa aknaid ja radiaatoreid.

Anija vallavolikogu möödunud aasta viimasel istungil juhtis volikogu liige Tõnis Väli tähelepanu probleemile, et Kehra tervisekeskuse ruumid on jahedad, arstid ning patsiendid ei ole rahul. Ta soovitas leida 2013. aasta eelarves vahendeid tervisekeskuse soojustamiseks.

Vallavanem Tiit Tammaru vastas, et kindlasti on kavas seda probleemi arutada ja nii palju, kui võimalik, ka ära teha.

Anija valla ehitusspetsialist Viljo Leis ja OÜ Velko AV küttespetsialist Indrek Laaneveer tutvusid 7. jaanuaril tervisekeskuse ruumidega ning hindasid nende olukorda. Nad tuvastasid probleemid nii küttesüsteemis kui ventilatsioonis. Vanad küttesüsteemid on arvestatud teistsuguse kütterežiimiga töötamiseks.
Küttespetsialist avastas, et mitu küttekeha oli valesti ühendatud.

Tiit Tammaru selgitab: „Need olid ühendatud ebaratsionaalselt. Näiteks on osad püstikud paigutatud selliselt, et kui ühes ruumis küte kinni keerata, siis lähevad veel kolme ruumi radiaatorid külmaks ja seda ei ole võimalik reguleerida. Siin ei ole muud lahendust, kui uued radiaatorid. Õnneks pole vaja vahetada kõiki, ainult mõned,“.

Kavas on majast teha termopilt, mis näitab soojuse eraldumist hoonest. Vallavalitsus plaanib selle aasta sees vahetada välja aknad tervisekeskuse jõepoolses küljes.

„Leiti veel teisi väiksemaid vigu, mis vajaksid parandamist. Loodame, et edaspidi on patsientidel keskuses hea ja soe. Tervisekeskuse ruumides on varemgi remonttöid tehtud. Isegi soojasüsteeme on renoveeritud,“ räägib vallavanem.

Sama loodab ka tervisekeskuse juhataja perearst Marje Ott: „Patsiendid kurtsid, et ooteruumides on külm, ja ega meil ka kabinettides soe olnud. Maja on vana ja mitte kuigi kvaliteetne. Selle ehitasid kunagi vabakäiguvangid. Suunast, kus tuul puhub, on alati külm. Loodame, et läheb paremaks, kui vahetatakse aknad ja küttekehad.“

Eelmine artikkelMajutusasutuses toimus vargus
Järgmine artikkelHoolekogu ettepanek – muuta Kolga keskkool põhikooliks