Kehra tehases avati uus lubjapõletusahi ja laastuliin

3514
Tolaram Group Eesti juht Sonny Aswani, president Toomas Hendrik Ilves, Anija vallavanem Arvi Karotam ja Horizon Tselluloosi ja Paberi ASi juhatuse esimees Bashyam Krishnan Kehra tehase õuel.

Pidulikul avamisel osales president TOOMAS HENDRIK ILVES.

Teisipäeval, 9. detsembril külastas Horizoni president Toomas Hendrik Ilves. Teda võtsid vastu Horizon Tselluloosi ja Paberi ASi juhatuse esimees Bashyam Krishnan,   Horizoni  omanik­ettevõtte   Tolaram   Group   Eesti   juht Sonny Aswani ja Anija vallavanem Arvi Karotam.
Toomas Hendrik Ilves on kolmas president, kes on käinud Kehra tehases. Tehase avamisel 1938. aastal oli kohal Konstantin Päts, 1998. aastal, kui valmis pehmepaberi tootmistsehh, osales pidulikul avamisel Lennart Meri.
Avatud ühe hiireklikiga
Tehase hoovi püstitaud telgis tutvustas Horizoni juhatuse esimees Bashyam Krishma tehase uusi investeeringuid. Ta sõnas, et kuna tehase peaaegu kogu toodang eksporditakse välismaale, peab see olema kvaliteetne ja vastupidav.
ASi Horizon Tselluloosi ja Paberi juhatuse liige Aime-Kersti Kelder viis külalised esmalt puidutsehhi, kus lausus, et 76aastane tehas hindab traditsioone: „President Päts vajutas tehase avamistseremoonial nupule. Nüüd pole avamiseks vaja enam nupuvajutust, piisab klikist arvutiekraanil oleval skeemil, et uus seade tööle hakkaks.“
Laastuliini käivitas klikiga president Toomas Hendrik Ilves. Ta ütles, et Horizoni investeeringud on järgmine samm Eesti arengus: „Näitame, kuidas olla keskkonnasõbralikuma tööstuse musternäide. Kohtusime Sonny Aswaniga kaheksateist aastat tagasi ja rääkisime plaanidest. Nüüd on need teoks saanud.“
Anija vallavanem Arvi Karotam lausus, et Horizon on Anija valla suurim tööandja, edukaim eksportija, väga hea koostööpartner, kes annab suure panuse ka kogukonna tegemistesse.
Miljonitesse ulatuvad investeeringuid
Kehra paberitehases teisipäeval avatud uus lubjapõletusahi läks maksma 11 miljonit eurot.  Horizon Tselluloosi ja Paberi ASi juhatuse esimees Bashyam Krishnan ütles, et investeering on oluline samm keskkonnasäästlikkuse suunas.  Lupja kasutatakse tselluloosi tootmises iga päev. Kui varem läks suur osa selle jääkidest tööstusprügila vettpidavaks kattekihiks, siis uus lubjapõletusahi võimaldab üle 90 protsendi lubjast taaskasutada tootmisprotsessis. See võimaldab Horizoni juhatuse esimehe hinnangul lubja kui loodusliku ressursi säästlikku kasutamist. Tipptasemel lubjapõletusahi osteti USAst rahvusvaheliselt tehnoloogiaettevõttelt FLSmidth Group.
Bashyam Krishnan selgitas, et tselluloosi tootmisel sõltub tselluloosikiu kvaliteet otseselt puidulaastu kvaliteedist. Uue laastuliini puhul on tegu puidutöötlemise kaasaegseima tehnoloogiaga. See koosneb palkide laadimisseadmetest, puidukoorijast, hakkurist ning hakkesõelast.
„Uus tehnoloogia parandab puidulaastu kvaliteeti ning võimaldab täielikult rakendada ettevõtte eelnevate investeeringute, tselluloosi keeduliini ja pesutsehhi potentsiaali. Nii paraneb veelgi toodetava paberi kvaliteet,“ rääkis ettevõtte juht.
Laastuliini tarnis globaalne tehnoloogiaettevõte Andritz Group ning sellega seotud investeering ulatus ligi 4 miljoni euroni.
Bashyam Krishnani sõnul jääb ettevõtte töötajate arv pärast neid investeeringuid samaks, küll aga märkis ta: „Kuna uus tehnoloogia on tipptehnoloogia, on vaja senisest rohkem teadmisi ja oskusi sellega töötamiseks. Tehnoloogia tarnijad hoolitsesid ka töötajate koolitamise eest.“
AS Horizon toodab Eestis ainsana jõupaberit. Ettevõtte toodangut eksporditakse 55 riiki. Ligi 20 aasta jooksul on tootmise ja tehase kaasajastamisse ning keskkonnasäästvasse tootmisse investeeritud ligi 100 miljonit eurot.

Eelmine artikkelKuusalu noortekeskuste juhi konkurss
Järgmine artikkelKehra jõulukontserdist võib tulla otseülekanne