Kehra staadioni avamispidu on 13. oktoobril

2097

„Ootame Kehra staadioni avamisele kõiki Anija valla inimesi – see on tehtud ju meile kõigile,“ ütleb Anija Valla Spordimaailma tegevjuht MIHKEL KUUSE.

Kehra staadioni ehitusel käivad viimased ehitustööd, kõik on valmis 13. oktoobriks, kui tuleb staadioni ametlik avamine. Siis on kavas tutvustada võimalusi, mida uus staadion pakub.
„Teeme nii käsi- kui korvpalli osavusmänge, kindlasti on ka jalgpalli sõumäng. Kes mängivad, on veel lahtine,“ lausub Mihkel Kuuse.
Avaüritus algab kell 16, kuid kestab umbes 4-5 tundi ehk pimedani. Siis saab kasutada ka staadioni valgustust – Kehra staadion on Mihkel Kuuse sõnul Eestis esimene, kuhu pannakse LED-valgustus.
Kuigi staadionile pandi kunstmurukate, ei ole see mõeldud üksnes jalgpallistaadioniks. Spordimaailma tegevjuhi sõnul on seal võimalik mängida ka käsipalli, kui on näiteks soov elustada suvine käsipalliturniir Kehra Cup.
„Siis tuleb maha joonida käsipalliväljaku jooned, ilmselt on selleks olemas mingi spetsiaalne vahend, uurime veel,“ arvas ta.
Staadioni jõepoolses otsa tehti miniväljak, kus on võimalik mängida tänavakorvpalli, tennist, käsipalli, jalgpalli. Tartaanile on nende alade harrastamiseks joonistatud vajalikud jooned, tänavakorvpalli korv on olemas, peagi pannakse üles ka tennisepostid ja võrgud, käsipalliväravatena kasutatakse esialgu spordihoones olevaid väravaid.
Staadioni ümber on 400meetrine tartaankattega nelja rajaga jooksuring. Kergejõustikualadest saab seal harrastada ka kaugus- ja kolmikhüpet – staadioni maanteepoolses osas on selleks kaks hüppekasti. Murualal on võimalik visata palli, selleks tehakse eraldi hoovõturada, kuid heite- ja tõukealasid staadionile ei plaanita. Mihkel Kuuse selgitas, et ketast võib kunstmurul küll spetsiaalsete kummiketastega heita, kuid sportlased tavaliselt ei kasuta neid, seetõttu otsustati, et heitealade jaoks tehakse edaspidi eraldi sektor staadioni kõrvale.
„Siin pole üksnes staadion, vaid spordi- ja puhkeala,“ sõnas Mihkel Kuuse ning lisas, et üsna palju sportimisvõimalusi on ka staadioniaiast väljaspool.
Näiteks on staadionil käsipalli liivaväljakud, mida on plaan veel 10-15 meetri jagu laiendada, et luua tingimused ka rannajalgpalli harrastamiseks. Lisaks on plaan sinna üle viia ka rannavolle platsid.
„Siis on liivaalade harrastamise võimalused koos ühes kohas. Praeguste rannavolle platside lähedale tulevad edaspidi kaks tenniseväljakut.“
Staadioni parkla kõrvale rajatakse veel sel aastal asfaldiplats täismõõtmetega ehk 30x60meetrise jäähoki- ja uisuväljaku jaoks, mida suvel saavad kasutada trikiratturid ja rulatajad, peale selle on plaan sinna maha märkida jooned tänavakorvpalli mängimiseks.
Ümber staadioniala kavandatakse valgustatud terviserada, mida talvel saab kasutada suusarajana. Selle projekt on kavas tellida tuleval aastal. Rada hakkab kulgema üle liivaväljakute kõrval asuvate nõlvade ja kelgumägede – kokku umbes 1 kilomeetri pikkune ring.
Uue staadioni kasutamise kord on Mihkel Kuuse sõnul sihtasutuses Anija Valla Spordimaailm ettevalmistamisel ning otsustatakse koostöös nõukoguga.
„Hommikupoolsel ajal hakkavad seal toimuma Kehra kooli kehalise kasvatuse tunnid, õhtupoolsel ajal peamiselt kergejõustiku- ja jalgpallitreeningud. Aga ka kõigile teistele oma valla inimestele püüame staadioni kasutamise kindlasti teha võimalikult mugavaks ja kättesaadavaks,“ kinnitas ta.
Spordimaailmal on kavas tööle võtta eraldi inimene, kes hakkab staadioni kasutamist koordineerima.

Eelmine artikkelHispaanlasest vabatahtlik ALBERTO GONZALEZ DELAFE otsib Kuusalus kodu
Järgmine artikkelPOLITSEIKROONIKA