Kehra sotsiaalmaja ehitus ei pruugi alata tänavu

2077
Kehra kunstidekooli endisesse hoonesse, mis praegu seisab tühjana, on plaan rajada sotsiaalmaja. Foto Sergei Dõmša

Anija valla 2015. aasta
eelarveprojektis ei ole
esialgu Kose maantee 22 hoone sotsiaalmajaks
ehitamise raha planeeritud.

KÜLLI KOPPELMAA

„Plaan teha Kehrasse sotsiaalmaja ei  ole  kusagile  kadunud,  kuid   seda  tuleb  alustada  mõistlikul  ajal ja mõistliku raha eest,“ sõnas Anija abivallavanem Marge Raja.
Eelmisel kevadel kinnitas Anija vallavolikogu valla sotsiaaleluruumide arendusplaani. Selles nähakse ette Kehra endise kunstidekooli hoonesse Kose maantee 22 rajada sotsiaalmaja, mis hakkab abivajajatele pakkuma eluasemeteenust. Vastavalt projektile on maja kahele korrusele kavandatud 31 tuba, kuhu mahuks kokku maksimaalselt 74 elanikku. Sotsiaalmajja on kavas koondada Kehras ning Lehtmetsa, Lilli ja Voose külas asuvates valla sotsiaalkorterites elavad inimesed ning nende senised eluasemed on plaan müüa.
Sotsiaalmaja renoveerimise kogumaksumuseks kalkuleeriti 300 000 eurot. Esimeses etapis on kavas renoveerida alumise korruse elutoad, tualettruumid, paigaldada soojasõlm, invakaldtee, ehitada välja vee- ja kanalisatsioonitorustike jaotusvõrk ning püstakud. Esimese etapi kogumaksumuseks kavandati 80 000 eurot. 2014. aasta eelarvesse planeeriti hoone renoveerimiseks 40 000 eurot, teist sama palju loodeti saada sotsiaalkorterite müügist.
„Paraku olid hinnapakkumised tunduvalt suuremad, kui olime arvestanud – kõige odavam pakkumine oli rohkem kui 120 000 eurot,“ ütles teine abivallavanem Urmo Sitsi.
Ta lisas – kuna ehitama hakata ei saanud, polnud võimalik eelmisel aastal alustada ka sotsiaalkorterite müüki, sest nendes on veel sees elanikud, keda loodeti sotsiaalmajja ümber kolida.
Anija valla aastate 2014-2024 arengukava investeeringuteplaanis on sotsiaalmaja rajamiseks arvestatud 300 000 eurot. Valla 2015. aasta eelarveprojekti sotsiaalmaja jaoks raha ei ole planeeritud. Volikogu jaanuarikuu istungil arutati sotsiaalmaja rajamist ning otsustati, et märtsikuus esitab vallavalitsus uue plaani, kuidas minna sellega edasi.
„Peame kaaluma ja otsustama, millal ja milliste etappidena edasi tegutseme – kas on vaja lasta mingeid nõudeid allapoole, et saada hinda odavamaks või teha ehitusele uued hinnakalkulatsioonid,“ ütles Marge Raja.
Urmo Sitsi lisas: „Tuleb analüüsida, mis on hoone lõppeesmärk. Kui soovime kõik seniplaneeritu realiseerida, siis peame arvestama, et projekt läheb esialgu kavandatust kallimaks.“
Urmo Sitsi sõnul ei ole veel päris maha maetud mõtet alustada hoone renoveerimist 2015. aastal. Ka see, kas alustatakse sellel või järgmisel aastal, peaks selguma märtsiks.

Eelmine artikkelPolitseikroonika
Järgmine artikkelSport