Kehra pagaritöökoda loodab jõuda rendi osas kokkuleppele

1123

OÜ Neio omanik PEETER NEIO: „2008. aastal olnuks 40-kroonine rendihind normaalne, nüüd enam mitte.“
Toimetus sai kirja Anija valla elanikult, kes muretseb, et vallavalitsus soovib pagaritöökoja ruumide eest liiga suurt renti.

Kirja autor pöördus kõigi Anija vallavalitsuse liikmete ning Sõnumitooja toimetuse poole. Ta on mures, et Kehras Kreutzwaldi tänav 2 asuva pagaritöökoja ruumide alghind enampakkumisel on praegusest viis korda kallim ehk 40 krooni ruutmeeter ja seetõttu ei kavatse OÜ Neio oksjonil osaleda.

Miks tõstab vald praegusel raskel ajal ruumide rendi(alg)hinda viis korda, kui tegelikult peaks seda hoopis alandama? Kas vald on arvestanud, et tööta võib jääda paarkümmend inimest? Kas vald ei toetagi siis praeguse surutise ajal olemasolevaid ja kiidetud ettevõtteid, küsib vallaelanik.

Ta lisab, et nii tema kui ta tuttavad hindavad OÜ Neio pagaritooteid ning oleks väga pettunud, kui ei saaks neid enam tarbida: „Loodan siiralt, et meie vald teeb kõik endast sõltuva, et pagaritöökoda saaks tegutsemist jätkata.“

Oksjon nurjus
Vallavalitsuse majanduse vanemspetsialist Viljo Leis selgitas Sõnumitoojale, et 40 krooni on kujunenud Kehra piirkonna rendihinnaks, millega vallavalitsus viimasel paaril aastal ruume välja rentinud. Seetõttu pandi see ka pagaritöökoja ruumide alghinnaks.

Avalik kirjalik enampakkumine oli sel esmaspäeval. Oksjon pagaritöökoja ruumide rendileandmiseks nurjus, kuna ühtki pakkumist ei laekunud. Viljo Leisi sõnul esitatakse nüüd volikogule ettepanek algatada pagaritöökoja ruumidele läbirääkimistega pakkumismenetlus. Läbirääkimisi ruumide rentimiseks soovitakse alustada OÜga Neio.

Neio omanik Peeter Neio ütles, et kavatses esialgu enampakkumisel osaleda, kuid eelmisel kuul oli ettevõtte käibe langus sedavõrd tõsine, et 40-kroonine rendihind käib üle jõu.

„2008. aastal oleks see olnud täitsa normaalne hind, kuid praegu olnuks minust vastutustundetu sellega nõustuda ja seejärel lasta ettevõtmisel põhja minna,“ märkis ta.

15 töötajaga OÜ Neio toodab saiakesi, pirukaid, kooke, torte, kringleid, stritsleid ja küpsiseid. Toodang läheb mitmele poole Harjumaale – peale oma koduvalla viiakse neid tellijaile Raasiku, Rae, Kose ja Kõue valda, osaliselt ka Tallinnasse.

„Tarbijaid on, kuid saiakesed pole just esmatarbekaup. Eelmise aasta oktoobrist alates on käive vähenenud 30 protsenti,“ sõnas pagarifirma omanik.

Ta lisas – praegu tullakse veel ots-otsaga kokku, kuigi väga kasumlikku äri enam ajada ei saa. Ööpäevas toodab Neio umbes 1800 pirukat-saiakest, mõnikümmend stritslit, vähem torte, kaalukooki, rullbiskviiti, kringleid: „Pirukaid-saiakesi, mida enne telliti meilt 25, võetakse nüüd näiteks 10-15, neid mida enne telliti kümme, võetakse nüüd 3-4 või üldse mitte.“

Sellest hoolimata on ettevõtja optimistlik ega mõtle niinimetatud mustadele stsenaariumidele. Ta usub, et ka rendihinna suhtes jõutakse vallavalitsusega kokkuleppele.

Peeter Neio on nõus, et teatud määral on vaja rendihinda kindlasti tõsta, kuna senine hind on kehtinud juba 10 aastat. Ta kinnitab, et veel möödunud aastal oleks nõustunud 40-kroonist ruutmeetri hinda maksma, kuid nüüd pitsitab üleüldine majanduslangus.

„Vallavalitsus on suhtunud mõistvalt ja loodan, et lepivad ka väiksema rendihinnaga. Ärikliima on muutunud niisuguseks, et ei võimalda hindu, mis eelmisel aastal olnuks normaalsed, enam maksta ja küsida,“ lausus ta.

Eelmine artikkelXXXIX Kloostriturniiri mälumäng
Järgmine artikkelOÜ Koduaken aknad valmivad Härmakosus