Arukülas oli laste akordionifestival

1383

Kolmapäeval, 8. aprillil oli Aruküla huvialakeskuses Pääsulind Loode-Eesti regiooni muusikakoolide akordioniõpilaste festival.

Festivalil osalesid kokku 49 õpilast Aruküla, Haapsalu, Kehra, Keila, Kose, Kuusalu, Loksa, Saku, Saue, Tabasalu ja Viimsi muusikakoolidest. Kontserdil esinesid  muusikakoolide õpilased nii üksikult kui ansamblitena klasside järjestuses –  ettevalmistusklassist kuni 7. klassini.

Neid olid hindamas vaatlejad – Eesti  Muusikaakadeemia ja Tallinna muusikakeskkooli akordioni eriala õppejõud Sirje Mõttus ning muusikaakadeemia akordioni eri­ala üliõpilane Maarika Kõrve.

Kuna sel aastal akordioni erialal vabariiklikku vooru ei järgne, siis otsustati regiooni konkursil õpilasi tänavu punktide alusel mitte reastada, vaid vaatlejatele tehti ettepanek määrata silma paistnud õpilastele eripreemiad.

Välja anti 21 eripreemiat. Esimese klassi õpilastest said eripreemia teiste seas julge esituse eest Loksa muusikakooli õpilane Ilja Galiakberov (õpetaja Erika Kasetalu) ning eripreemia musikaalse esituse eest ja publikupreemia Aruküla Pääsulinnu õpilane Kristiina Püü (õpetaja Eve Vendt).

Julge karakteri eest premeeriti Aruküla Pääsulinnu 2. klassi õpilast Aleksander Kesküla (õpetaja Eve Vendt), eripreemia ilusa esituse eest sai Hardi Möller Kuusalu ning preemia meeldejääva esituse eest Kert Krüsban Loksa muusikakooli 3. klassist. Mõlema noormehe õpetaja on Erika Kasetalu.

Eripreemia rütmika esituse eest sai Aruküla huvialakeskuse akordionistide ansambel Eve Vendti juhendamisel ning veel mitu Eve Vendti akordioniõpilast Arukülast. Kõige musikaalsema esituse eripreemia läks Casandra Kersonile ja Sandra Sternhofile (4. ja 6. klass). Sandra Sternhof sai veel väga nüansirikka esituse eripreemia ning Anti Ingel (7. klass) eripreemia virtuoosse pala hea esituse eest ja publikupreemia. 

Pärast kontserti oli varem koolidesse saadetud kahe loo ühisproov ning seejärel söödi kringlit. Festivali lõpetamisel esines muusikakoolide akordioniõpilaste ühisorkester ning Sirje Mõttus jagas noortele muusikutele nõuandeid. Kõik osavõtjad said tänukirja ja meened, enim silmapaistnud õpilased preemiad.

Festivali toetas Harjumaa Omavalitsuste Liit, korraldasid Eve Vendt, Maire Nagla, Piret Sternhof ja Malle Jaako Aruküla huvialakeskusest.

Eelmine artikkelXXXIX Kloostriturniiri mälumäng
Järgmine artikkelOÜ Koduaken aknad valmivad Härmakosus