Kehra neiud olid õpilaste arhitektuurikonkursil edukad

2392
ANNABEL HIIU ja LAURA RESTOV auhinnatud võistlustöödega.

Kooliõpilaste üle-eestilisel arhitektuurikonkursi said LAURA RESTOV ja ANNABEL HIIU Kehra gümnaasiumist 2. ja 3. koha.

Kolmandat aastat toimunud konkursi teema oli sel aastal „Minu unistuste kodutänav“. Linnalabori korraldatud võistlusele esitati 200 tööd,   parimad   valiti   eraldi   põhikooli ja gümnaasiumi arvestuses.
Põhikooli töid hinnanud žüriisse kuulusid arhitektid Toomas Paaver ja Karli Luik, disainer ja linnaaktivist Juho Kalberg. Teise koha pälvis Kehra gümnaasiumi 9. klassi õpilane Laura Restov töö „Puudeallee“. Kolmanda koha sai tema klassiõe Annabel Hiiu töö „Lähedamal loodusele“.
Laura Restovi tööl oli kodutänavana kujutatud vahtrapuudega ääristatud pargiteed, üks pool on jalakäijate, teine jalgratturite jaoks. Tee äärde planeeris ta mugavad toolid, puude külge kavandas parki valgustavad LED-lambid. „Sügisel lehti ei riisuta, see teeb maapinna värvilisemaks. Talvel on park lumine, kevadel tärkab, suvel on soe ja mõnus vabaajaveetmise paik,“ kirjeldas autor.
Žürii kiitis tema töö puhul ilusat visuaali, on üks kindel teema, täiendatud loodusliku disainiga, märgatud sesoonsust.
Annabel Hiiu pidas oma kodutänavat kavandades silmas eelkõige suurlinnu, kuid arvas, et sobib ka väiksematesse asulatesse. Tema võistlustöö keskmes on pikk kanal, mille kõrval saab jalutada ja aega veeta – kanali ääres on astmed istumiseks, keset jõge väikesed platvormid, kanalit saab ületada kividest rada mööda. Kanali äärde planeeris ta puhkamise koha, kus on raamatukujuline pink ning klaasustega raamaturiiulid.
Žürii tõstis esile, et autor oskab ruumi tajuda ja mõtestada, näeb sellel erinevaid kasutajaid. Võistlustööd iseloomustati sõnadega mitmekesisus, urbaansus, kvaliteet, teenused.
Parimatest konkursitöödest oli Tallinnas Kullo Lastegaleriis 14.-26. novembrini näitus. Võitjad kuulutati välja reedel, 25. novembril. Lisaks Laura Restovile ja Annabel Hiiule tänati nende juhendajat Anne Tannet.
Kehra kooli õpetaja ütles, et tegi võistlustöid kooli kõigi kolme 9. klassiga, kuid konkursist saadi teada  üsna  hilja,  kõik  tööd  ei  valminud tähtajaks, 31. oktoobriks. Konkursile saatis ta 6 tööd 9 õpilaselt, kolm tööd oli tehtud kahepeale.
„Seda suurem oli rõõm, et põhikooli kolmest auhinnalisest kohast kaks tulid meile. Autasustamisel öeldi, et see oli ka žüriile üllatus, sest töid hinnati anonüümsetena, nimed avalikustati hiljem,“ ütles Anne Tanne.
Kolm paremat mõlemas vanuseklassis saavad koos juhendajatega sõita ühepäevasele auhinnareisile Helsingisse, külastatakse arhitektuurimuuseumi ja osaletakse töötoas.

Eelmine artikkelRAUL VALGISTE hakkas Kuusalu vabatahtlikuks filmikroonikuks
Järgmine artikkelSõnumitooja 30. novembril