
Üllatuslavastus oli isade esitatud „Pannkook“ Kakukese-muinasjutu ainetel.
Loksa gümnaasiumi peahoone muutus kolmapäeva, 27. märtsi õhtul teatrimajaks – toimus algklasside teatrifestival. Fuajees oli avatud teatrikohvik, mida pidasid muinasjututegelasteks riietunud õpetajad. Küpsetised tegid kohvikusse Loksa kooli kokad.
Festivali peakorraldaja oli 3.b keelekümblusklassi õpetaja ja käesolevast õppeaastast ka kooli huvijuht Tuuli Laur Kolgast. Ta töötab Loksa gümnaasiumis kolmandat aastat, enne oli Kolga kooli algklassiõpetaja ja algklasside näiteringi juhendaja.
Tuuli Laur: „Loksal on algklassid varem esitanud kevaditi kuu aja jooksul üksteisele muinasjutuetendusi. Pakkusin nüüd, et teeme ühise vaatamise ja suurejoonelisemalt, kutsume publikuks ka laste vanemad, sest nad on panustanud kostüümide meisterdamise ja tekstide õpetamisega. Algklasside majas lava pole, kooli suures saalis said lapsed lavakogemuse.
Rahvast oli palju, panime saali 200 tooli ja kõigil istuti. Nime poolest oli meil teatrifestival, kuid auhindu ei jaganud. Iga klass tegi ühe lavastuse, rolli said kõik õpilased. Kõik näidendid olid eesti keeles, keelekümblusklasside õpilased said eestikeelse teksti esitamise kogemuse.“
Kirss tordil oli tema sõnul isade mängitud „Pannkook“: „Isade heas mõttes ärarääkimine läks lihtsalt. Näidend „Pannkook“ on vanast esimese klassi lugemikust. Õpetaja Malle Krusell aitas kostüümide leidmisel, mõni isa laenutas kostüümi ise. Harjutasime isadega kolmel teisipäevaõhtul. Nende esinemine oli lastele ja publikule tõeline üllatus.“
Loksal elavatest isadest mängis Tenno Tiitson Notsut, Mart Ilves Isa, Viljar Kirotar Poega ja Kukke ning Kalev Kuuspalu Hunti. Kolgakülast olid Kalle Aasrand Poja ja Linavästriku, Mattias Kaljumäe Pannkoogi rollis, Kasispealt olid Margus Piispea Rebane ja Lembit Otsmann Jänes.
Lavastaja Tuuli Laur tunnustas, et isad esinesid väga vahvalt: „Minult on küsitud, miks teen lastega teatrit. Olen vastanud, et neist ei pea tulevikus saama näitlejad. Kõigil on vaja mingis olukorras esineda, kas või töövestlusel. Esinemiskogemust on tarvis selleks, et olla julge ega jätta midagi tegemata.“
Kokku esinesid teatrifestivalil 85 last. Muinasjutu „Vaeslaps ja talutütar“ esitas 4.a klass, lavastas Tuuli Laur. „Tare tarekest“ mängis 2.b klass, lavastas õpetaja Anna Stuzhina. Näidendiga „Sajajalgne“ esines 3.b klass, lavastas Tuuli Laur ja näidendiga „Kavalus“ 3.a klass, lavastas õpetaja Malle Krusell. „Peep ja sõnad“ mängis 2.a klass, lavastas õpetaja Merike Moks, „Maikuu on käes“ 1.a klass, lavastas õpetaja Eve Jürgens, „Nukitsameest“ 1.b ja 4.b klass, lavastas õpetaja Margret Latt. Õhtujuhid olid 4.-5. klassi näiteringi noored, ringi juhendab Tuuli Laur.
Ta arvas, et festivali traditsiooni võiks jätkata. Lapsed näevad, kuidas lavastus sünnib algusest kuni etenduseni.