Kehra mänguväljakule pandi pingid ja jalgrattahoidjad

1613

Vallamaja juures paiknev mänguväljak on nüüdseks läinud maksma kokku 83 897,45 eurot.

Eelmisel nädalal paigaldati Anija vallamaja kõrvale rajatud laste mänguväljakule istepingid ja jalgrattahoidjad. Kokku pandi väljaku juurde 6 betoonjalgade ja puidust seljatoega pinki ning kolm jalgrattahoidjat, milles igaühes on rataste jaoks kolm kohta. Ka on pinkide juurde pandud prügikastid.

Valla keskkonnaspetsialist Evelin Kolbak jutustab, et kohe, kui pingid sai kohale seatud, läksid emad neile istuma. Mullu sügisel ehitatud mänguväljak on kujunenud Kehra laste ja noorte seas populaarseks. Kuna esialgu pinke polnud, viisid mänguväljaku külastajad sinna vallamaja eest ise ühe pingi.

Jalgrattahoidjaid tellis vallavalitsus seitse. Neli neist paigaldati raudteejaama juurde perroonidele, mõlemale poole kaks. Keskkonnaspetsialisti sõnul tehti seda linnarahva soovil.

Lisaks mänguväljakule paigaldatud neljale prügikastile on tellitud juurde veel kümme. Need pannakse Kose maantee äärde ja staadioni juurde, metalljalg betoneeritakse, et prügikaste ei saaks teisaldada. Prügikastid lähevad vallale maksma 4687,80 eurot.

Uue pingi hind on 348 eurot. Jalgrattahoidja maksab 72 eurot ning mänguväljakule paigaldatud prügikast 38,4 eurot. Kokku on vallal kulunud nende peale 2616 eurot.

Mänguväljak läks koos paigaldamisega Anija vallale sügisel maksma 81 281,45 eurot. Kui lisada pinkidele, rattahoidjatele ja prügikastidele tehtud kulutused, on väljaku kogumaksumus 83 897,45 eurot.

Mänguväljakul on suur turnimisvõrk, ronimisseinade süsteem, torudest ronimisatraktsioon, kiige ja karussell. Rajati teed ja tehti valgustus.

Anija vallasekretär Annika Voosel: „Näeme aknast, et mänguväljak on võetud aktiivselt kasutusse. Siin käivad emad lastega, koolivaheajal on palju noori, kooliajal tegid õpetajad õues­õppe tunde. Loodetavasti on uued pingid vastupidavad ja sedavõrd rasked, et neid ei hakata liigutama. Kui varasemal ajal olid kerged puupingid, käisime neid sageli jõest välja toomas.“

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus, kus hukkus naisterahvas
Järgmine artikkelJuminda, Salmistu ja Pärispea vabatahtlikud merepäästjad sõlmisid riigiga lepingu