Kehra koolivaheajad on ka tuleval õppeaastal riiklikest erinevad

1568

Enamikus üldhariduskoolidest on praegu kevadvaheaeg, sügisel viiele õppeperioodile üle läinud Kehra gümnaasiumis käib õppetöö.

Paar aastat tagasi said omavalitsused ja koolid õiguse kehtestada riiklikest erinevad vaheajad. Ida-Harjumaal tegi seda esimesena Kehra gümnaasium, kus sellest õppeaastast on 5 koolivaheaega: sügisvaheaeg oli 22.-30. oktoobrini, talvevaheaeg 23. detsembrist 5. jaanuarini, lisavaheaeg 18.-26. veebruarini, kevadvaheaeg kestab 14.-23. aprillini ning suvevaheaeg 10. juunist 31. augustini.
Kehra kooli direktor Kaido Kreintaal põhjendas muutust sellega, et neli vaheaega jaotasid kooliaasta väga erineva pikkusega õppetsükliteks, kui jagada kooliaasta viieks, on kõik perioodid ühepikkused ehk 7 nädalat.
Tulevaks õppeaastaks on ka riiklikult kehtestatud 5 koolivaheaega. Haridus- ja teadusministri määrusega on kinnitatud, et koolivaheajad on 2017/2018. õppeaastal 21.-29. oktoobrini, 23. detsembrist 7. jaanuarini, 24. veebruarist 4. märtsini, 21. aprillist 1. maini ja 12. juunist 31. augustini. Anija vallavalitsus kehtestas kooli soovil Kehra gümnaasiumis neist siiski veidi erinevad vaheajad: 21.-29. oktoobrini, 21. detsembrist 3. jaanuarini, 17.-25. veebruarini, 14. -22. aprillini ja 12. juunist 31. augustini.
Kaido Kreintaal ei ole riiklike vaheaegadega rahul, kuna 5 õppeperioodi on nende puhul väga erineva pikkusega: „Esialgu tundub kõik ilus, aga kui riigi kehtestatud vaheaegu analüüsida, on õppeperioodid väga ebaühtlase pikkusega ning see pole mõistlik. Viimane õppeperiood on vaid 26 päeva pikk, seejuures viimane õppepäev on esmaspäev, mil ilmselt nagunii enam koolitööd ei toimu. Nii et sisuliselt on see õppeperiood pisut üle 20 päeva pikk. Meie soovime, et kõik perioodid oleksid ühepikkused, mitte et üks oleks 40, teine 20 päeva.“
Koolijuht selgitas, et Kehras algab uus õppeperiood alati esmaspäeval ning lõpeb reeglina nädala teises pooles. Kuigi päris võrdse pikkusega need pole, erinevad mõne õppepäeva võrra: „Õppetöö käib meil 7nädalaste perioodidena. See on õppetööks paras pikkus, mida lapsed suudavad hoomata, järgneb vaheaeg.“
Kaido Kreintaal kinnitas, et rohkem kui poole aasta jooksul ei ole 5perioodilisele õppele negatiivset tagasisidet saanud. Ka Kehra Kunstidekoolis, mille õpilastest suurem osa käib Kehra gümnaasiumis, on vaheajad samal ajal.
Anija valla teises üldhariduskoolis, Alavere põhikoolis, on sel õppeaastal riiklikult kehtestatud vaheajad, peale selle oli veebruaris lisavaheaeg. Kuidas on tuleval õppeaastal, ei osanud direktor Renna Reisi veel öelda: „Kaalume hoolikalt, milline aeg on meie õpilastele õppetööks parim. Kaasame otsustamisse ka õpilasesinduse ja hoolekogu.“

Eelmine artikkelSPORDIUUDIS
Järgmine artikkelLinnavolikogu: Loksa soovib jätkata iseseisvalt