Kehra kooli vilistlaste meelest oli valla nimekonkurss eksitav

1198

MTÜ Kehra Kooli Vilistlased tegi volikogule pöördumise, milles leidis, et ka nimi „Kehra vald“ tuleks panna rahvahääletusele.

MTÜ Kehra Kooli Vilistlased saatis 20. septembril Anija volikogule pöördumise, milles tehti ettepanek panna koos Anija ja Kõrvemaa nimega ühe võimaliku variandina rahvahääletusele ka populaarsuselt kolmas, Kehra valla nimi.
MTÜ juhatuse esimees Paul Luškov soovis seda ajalehe kaudu selgitada. Ta ütles, et kui 16. augustil kutsuti vallaelanikke üles pakkuma loodavale vallale nime, ei olnud kusagil mainitud, et tegu on nimede võistlusega, millest enim hääli saanud ettepanekud pannakse hiljem rahvahääletusele.
„Ometi on nii selgunud, sest 21. septembri Sõnumitoojast võis lugeda, et nimekonkursi tulemusel on meie valla elanikud eelistanud uue valla nimena Anijat ning see variant esitatakse meie vallast rahvaküsitlusele. Seega on juba toimunud konkurss, mida pole veel välja kuulutatudki,“ ütles ta.
Paul Luškov lausus, et kui kohe algul oleks selgitatud – võidab see nimi, mida pakutakse kõige rohkem, olnuks ka inimeste aktiivsus nimevariantide esitamisel olnud suurem kui 2,3 protsenti. Praegu on tema meelest poolel teel muudetud mängureegleid ning see pole õige.
„Oleme siiski lootusrikkad, et meie rahvaesindajad on valmis tunnistama – midagi läks valesti. Antud olukorras, kus nimekonkurssi pole tegelikult toimunud, vääriksid kõik väljapakutud nimed rahvaküsitlusel osalemist. Meie oleme seda meelt, et parim nimi vallale peaks selguma ausas võistluses,“ märkis vilistlaste esindaja.
Anija vallavolikogu esimees Jaanus Kalev ütles 22. septembril toimunud istungil, et paraku on pöördumisega jäädud hiljaks – kahe valla volikogud on otsustanud, et rahvahääletusele lähevad Anija ja Kõrvemaa valla nimed.
Vallasekretär Heldi Laks selgitas Sõnumitoojale, et esimeses üleskutses oodati tõesti vaid nime-ettepanekuid ning sellest selgus – Anija valla rahvas eelistab senist vallanime: „Kuna ka Kõrvemaa nime toetajaid oli päris palju ning see oli samuti Aegviidu esindajate ettepanek, sündis ühine otsus küsida just nende kahe nime kohta elanike arvamust.“
Jaanus Kalev lisas – et mõlemaid osapooli kohelda võrdselt, pakuti kummastki vallast välja üks nimevariant: „Samale seisukohale jõudsid ka ühinemisläbirääkimiste komisjon ning volikogud. Seetõttu pole tähtis, kui palju kogusid nimevariandid esimesel küsitlusel toetajaid, vaid, et Anija-poolt otsustati ühinenud valla nimeks pakkuda Anija ja Aegviidust Kõrvemaa. Nii palju, kui on inimesi, on ka arvamusi, meie valisime kuldse kesktee.“
Augustis kutsus Anija vallavalitsus üles tegema 5. septembrini ettepanekuid, mis võiks olla loodava valla nimi. Reageeris 161 inimest, neist 87 pakkus nimeks Anija, 36 Kõrvemaa, 20 Kehra valda. Pakuti välja 12 erinevat nimevarianti, enamikku vaid ühe korra.

Eelmine artikkelHC Kehra pääses Eesti karikavõistlustel veerandfinaali
Järgmine artikkelKas liitumisele „jah“ või „ei“?