Kehra kool tähistas suve algust töötubade päevaga

2375

Iga õpilane sai valida ühe töötoa.
Tüdrukud valmistasid õpetaja Anne Tanne töötoas voolimismassist kaela- ja käeehteid. Foto Anne Tanne

Kehra gümnaasiumis olid eelmisel kolmapäeval ehk aktuste eelsel päeval tundide asemel erinevad töötoad. Õpetajad mõtlesid välja, mida soovivad noortega ette võtta. Igasse töötuppa sai registreerida kümmekond õpilast. Olid ekskursioonid ja matkad Kehra naabruses ja Tallinnas, meisterdati koolis, mängiti õues.

Direktor Ivo Tupits ütles, et tekkis mõte sisustada päev õpilastele huvitavalt ja kasulikult.

Kokku tehti üle 20 töötoa: jalgrattamatk Kehrast Kaunissaarde ja Aavojale, inglisekeelne orienteerumismäng, fotojaht, töötoad „Poeetide tsehh“ ja „Tühi kõht on kõige parem kokk“, mäng „Me armastame Eestit“, lauamängude ja vanade filmide päev, Patarei vangla ja Eesti Rahvusringhäälingu ning selle muuseumi külastused Tallinnas, pudelist raketi valmistamine ja katsetamine staadionil jm. Mõne töötoa eest tuli tasuda väike rahasumma.

Õpetaja Riina Norden käis 1.-5. klassi õpilastega Tallinnas, kus külastasid riigikogu ja  tutvusid Toompeaga.

Töötoas osalenud õpilased Adelina Genno ja Daniil Molotok jutustasid, et riigikogus meeldis neile pressikoridor, kus kõik nurgad kajavad ja seetõttu saavad poliitikud seal ainult tõtt rääkida. Ka meeldisid kingitused, mida välisriikide külalised on riigikogule toonud ja vanaaegsete pudelite näitus. Lisaks riigikogule külastati Nevski katedraali ja neitsitorni muuseumi.

Õpetaja Kati Lillemets otsustas teha karpide ja šokolaadi kinkeümbriste meisterdamise töötoa, et pakkuda koolis võimalust ka õpilastele, kellel pole kaugemale sõiduks taskuraha.

Eelmine artikkelKehra rahvamajas on käsitöönäitus
Järgmine artikkelÖko-noored ehitavad Hara külas jääkmaterjalidest elumaja