Kas vastab tõele, et Loksa I keskkooli kehalise kasvatuse tunnid toimuvad õues ja ujumistunde enam pole, sest koolil puudub raha Loksa Spordile võimla ja ujula eest rendi tasumiseks?

1365

ÕNNELA TEDREKIN, Loksa 1. keskkooli direktor
Vastab Loksa I keskkooli direktor ÕNNELA TEDREKIN:

„Päris täpne selline väide ei ole. Kuna lumi on läinud ja ilmad ilusad, tahame õpilaste seas populariseerida õues käimist. Soovitasin kehalise kasvatuse õpetajale, et noored on talv läbi olnud tubased, nüüd võiks neid viia värskesse õhku ja päikese kätte.

Asi ei ole rahapuuduses, kuigi päevselge on, et majandada tuleks mõistlikult. Linnavolikogu on otsustanud, et allasutused võivad ühes kuus kulutada 7 protsenti aastaeel­arve mahust. Meie kool maksab tõepoolest sihtasutusele Loksa Sport renti võimla ja ujula kasutamise eest. Koolikoha maksumus kinnitati lähtudes linna 2009. aasta eelarve projektist ja selles ei sisaldunud veel ujumistundide ega võimla kasutamise tasud. Eelarve pingelisus ei mõjuta mingil moel õpilaste kehalise kasvatuse tundide läbiviimist.

Kõige tähtsam on kehalise kasvatuse tundide õue viimisel siiski asjaolu, et tahame liituda tervistedendavate koolidega. Loksal on ilus loodus. Tänapäeva lapsed istuvad palju arvutite taga, soovime neid viia ruumidest välja, et liigutaks ja nähtaks kodukandi kaunist ümbrust.

Kui ilmad on külmad või vihmased, siis toimuvad kehalise kasvatuse tunnid võimlas ning minnakse ka ujuma.”

Eelmine artikkelXXXIX Kloostriturniiri mälumäng
Järgmine artikkelOÜ Koduaken aknad valmivad Härmakosus