Kas Loksale on vaja suurt kultuurikeskust?

855

Kuna Loksa linn on kohtu kaudu vaidlustanud vabariigi valitsuse Harju eelmise KOIT kava kohta tehtud korralduse, on maakonnas teise jaotusvooru toetusrahad seni välja jagamata, ehkki teises etapis on Loksa linnale lubatud raha laste­aia kordategemiseks. Seega, kui vabariigi valitsus muudab varasemat korraldust, saaks Loksa linn toetust nii kultuurikeskuse ehitamiseks kui ka lasteaia jaoks. Kas ligi kolmesaja töötuga linn on selleks valmis?

Loksa linna jonnimine on maakonna mitmed omavalitsused jätnud ootama olulisi investeeringuid, näiteks Kiiu lasteaia ehitusraha ja Kehra kooli renoveerimissummasid.

Kui rääkida Loksa linna inimestega, on mõnigi kahelnud, kas linnale on vaja suurt kulukat kultuurikeskust. Kuigi rahvatantsijad sooviksid korralikke pesemisvõimalusi ja kultuurikeskuse ehk endise muusikakooli saal vajab remonti, küsitakse, kelle jaoks uut keskust rajatakse. Isegi kohalikud taidlejad nimetavad Loksa kultuurielu peaaegu olematuks.

On väga kahju, kui Loksa linna kanguse taga peitub vaid poliitiline põhjus, mitte tõsine vajadus. Samas on Kuusalu vallas sadakond last lasteaiakohata, pered raskustes ja ootel.

Eelmine artikkelRiigikogu valimised – erakondade esinumbrid vastavad Sõnumitooja küsimustele
Järgmine artikkelKehra Kivitehas tuli kriisiga toime