Kas Kehra uus kõnnitee on pimedal ajal piisavalt valgustatud?

1385

Sotsiaalmeedias avaldavad kehralased imestust, miks saab Põhja tänaval sõidutee korralikult valgustatud, kuid kõnniteele valgusteid ei panda.

Kehras elav Tarmo Tiidemaa riputas Facebooki fotod Põrgupõhja linnaossa viiva Põhja tänava ehitusest, kus on näha, et tänavavalgustuspostid on üksnes renoveeritava sõidutee ääres. Kuna autodel põlevad sõidu ajal tuled nagunii, peaks tema meelest valgustama hoopis kõrvalasuvat kõnniteed. Osaliselt on sõidu- ja kõnnitee vahel kõrged puud, seetõttu kahtleb Tarmo Tiidemaa, et läbi nende sõidutee ääres olevate laternate valgus kõnniteeni üldse jõuab. Ka mõned teised kohalikud elanikud avaldavad Facebooki-postituse all sama asja üle imestust.
„Mujal pannakse tuli ikka inimeste, mitte autode jaoks. Minu naine käib mööda seda teed 22 päeva kuus ja paljud teised töölkäijad ka. Mõned soovivad õhtul ratta või rulaga sõita. Praegu on veel valge, kuid tulekul on pimedad oktoobri- ja novembriõhtud, siis on tulemus näha ning kiruda,“ ütles Tarmo Tiidemaa Sõnumitoojale.
Üks teine kohalik inimene kahtles, et pimedatel õhtutel rongilt tulevad inimesed hakkavad taskulampi kaasas kandma: „Pigem lähevad nad koju ikka mööda sõiduteeäärt, kus on valgem.“
Anija valla ehitusspetsialist Viljo Leis kinnitas Sõnumitoojale, et Põhja tänava kõnniteele eraldi valgustust ette nähtud ei ole, sõidutee äärde pandud laternad hakkavad valgustama ka kõnniteed.
„Kõnniteel ei pea saama ajalehte lugeda, vaid nägema teisi liiklejaid. Pime seal kindlasti olema ei hakka, projekteerija on välja arvestanud, et valgust on seal ka kõnniteele ja jalakäijatele piisavalt. Sõidu- ja kõnnitee vahelised puud tuleb hoida kontrolli all, kohati kärpida, et valgus jõuaks igale poole,“ lausus ta.
Viljo Leis tõi näite, et ka Kehras Kose maantee ääres jalgteel ei ole eraldi valgustust, kõnniteele annavad valgust sõiduteeäärsed laternad: „Paaris kohas on tõesti liiga hämar, aga need valgustid on vanad ja madalate postide otsas, Põhja tänava omad on uued ja korralikud ning kõrgete postide otsas.“