Kalesi tuleõnnetuse ohvritele saab teha annetusi

1455

Möödunud nädalal põles Raasiku vallas Kalesi külas maja, kus elas 14 inimest.


Raasiku vallas Kalesi külas põles kortermaja. Inimesed viga ei saanud, kuid tulest õnnestus päästa vähe esemeid. Foto Ülle Rajasaar

Eelmisel neljapäeval läks Kalesi külas põlema kortermaja. Peavarjuta jäi 14 inimest, nendest üks seitsmeliikmeline perekond, kus neli last. Majas on 8 korterit, neist 3 kuuluvad Raasiku vallale.

Järgmisel päeval levis internetiportaalis Facebook üleskutse teha annetusi tulekahju ohvritele, kellele on vaja nii riideid kui esmatarbekaupu. Raasiku vallavalitsus avaldas ka sellekohase pressiteate.

Raasiku valla haridus-, kultuuri- ja sotsiaalosakonna juhataja Ardo Niinre ütles, et suure pere majutab vallavalitsus Raasikul Tehase teel asuvasse valla korterisse. Teistele abivajajatele antakse sotsiaalpinnad. Põhitähelepanu on olnud perede abistamisel. Mida ja kuidas põlenud majaga peale hakata, pole veel jõutud arutada. 

Esmaspäevase seisuga oli Raasiku valla sotsiaaltööspetsialisti Karin Möllitsa sõnul annetusi juba tehtud: „Riietesse me peaaegu et upume. Voodipesu ja nõusid on ka päris palju toodud. Nende seast saavad tulekahju ohvrid valida, mida neil vaja on. Soomest saadeti kodumasinaid ja muud vajalikku. Mööbli koha pealt selgitame veel välja, mida täpsemalt tarvis on. See selgub siis, kui kõik inimesed on korteritesse saanud. Suure pere lastele on vaja narisid. Erinevaid abipakkumisi on tulnud ja oleme kõik numbrid alles jätnud, et vajadusel ühendust võtta.“

Raasiku tulekahju ohvrite aitamiseks on avatud pangakonto Raasiku vallavalitsuse nimele SEB pangas. Kontonumber on 10220222805222. Selgitusse tuleb märkida „Toetus Kalesi tuleõnnetuses kannatanutele“.

Esemeliste annetuste tegemiseks võib võtta ühendust Raasiku valla sotsiaaltöötaja Karin Möllitsaga numbril 5556 7128 või lastekaitsespetsialisti Anu Nõlvega numbril 512 6149.