Kahala külal on oma lipp

2315
Kahala lipp on Kuusalu valla lipu värvides. Mõõdud on 105x165 sentimeetrit.

Külakogu valis lipukonkursi võidutööks Tabani talu pererahva esitatud kavandi.

Kuusalu valla Kahala külavanem Jaanus Hein teatas Sõnumitoojale, et küla on saanud endale lipu. See kavatsetakse rahva ette tuua 16. juulil, kui Kahala külas Oldojal tuleb Kahala järve külade päev. Plaanis on ka lipu õnnistamine.
Lipp tehti Lipuvabrikus valmis ja on hoiul külas tegutseva põllumajandusettevõtte Leedikõrve kontoris.
Külavanem rääkis, et oma küla lipu idee sündis poolteist aastat tagasi, 2014 sügisel: „Istusime külakogu liikmetega koos ja arutasime, mida võiks külas ette võtta. Sündis oma lipu mõte. Kuulutasime Kahala küla Facebooki grupis välja lipukavandite konkursi. Esimesed kolm eskiisi esitati juba sama aasta lõpuks, aga siis me võitjat ei kinnitanud. Kevadel saime veel ühe variandi. Külakogu tegi valiku tänavu jaanuaris, oli erimeelsusi ja vaidlusi, võitja selgitasime hääletamisega.“
Külakogu, kuhu peale külavanema kuuluvad Veiko Kurg, Iivi Rool, Peep Konton, Sirkka Pintmann ja Jane Peensalu, hääletas võitjaks kavandi, mille esitas Tabani pere – Janno ja Veronika Laende koos lastega. Esitatud võidukavandit on külavanema sõnul täiendatud – Enn Siimu kavandilt võeti aastaarvu idee ja lisati küla nimi.
Jaanus Hein: „Pikemalt on arutatud, et kus ja kuidas peaks lipul olema küla nimi, kuidas panna aastaarv. Lipu valmis tegemine oli palju lihtsam – saatsin kavandi e-mailiga Lipuvabrikusse, maksma läks 40 eurot, lisaks lipuvarre maksumus.“
Lipu värvideks on valitud Kuusalu valla lipu värvid, et rõhutada Kahala küla osana Kuusalu vallast. Keskel on vapikujutisel luik ja Kahala esmamainimise aasta – 1219.
Autorid selgitasid kaaskirjas: „Sümboliks valisime luige, sest teatavasti läbib Kahala küla igakevadine ja -sügisene niinimetatud taeva tee ehk linnutee, mida mööda rändlinnud liiguvad. Rändlindude juht on aga soome-ugri rahvaste uskumuse järgi üks valge lind, luigesarnane, ilusa neiu peaga, mille ees kõik kiskjad värisevad. Ta elab suvel põhjakalju otsas, vaatab südaööpäikest ja teda toidetakse magusate marjadega.“

Eelmine artikkelKolga koolis andsid tunde hiinlased
Järgmine artikkelMetallkonstruktsioone ja betoonelemente tootev MARSALIS ostis Loksa laevatehase