JUHAN TRUMP lavastab Raasiku valla juubeliks oma näidendi

1330

Etendus peaks lavale jõudma tuleva aasta märtsis, kui tähistatakse Raasiku valla 20. aastapäeva.

Muusikaõpetaja Juhan Trump on ka varem kirjutanud näidendeid ja neid lavastanud, viis aastat tagasi toimunud valla sünnipäeval lavale jõudnud kohalike inimeste lood pani kokku samuti tema.

Tüki „Raasiku“ lavastamist alustas ta kohe pärast eelmist juubelit, hiljem tegi sinna mõned parandused ja täiendused. Huvilised on saanud näidendit lugeda internetis.

„Ma ei ole seda välja reklaaminud. Kuid neil, kes seda vajavad, on näiteks tekstilehed ära kaotanud, on see lihtne sealt kätte saada,“ lausus ta.

Näitemäng algab valla sünniga, Raasiku on kui üks tüdruk, kes kasvab ja areneb. Osalised on peale Raasiku ka Kiili, vallaametnikud, aga ka näiteks Toivo Veenre, Arnold Rüütel, mõisnik Baranovi vaim.

Näidendi proovid algasid septembris ning toimuvad üks kord nädalas Aruküla rahvamajas. Osalejaid on valla mitmest näitetrupist – Aruküla näiteringist Diletant, Raasiku Lustiringist, nukustuudiost Äpunäpp.

„Täiskasvanute näiteringist saime osatäitjaid eakamatele tegelaskujudele, noorte  näiteringist leidsin osatäitjad nooremate inimeste rollidesse,“ rääkis Juhan Trump.

Mõnele näitlejale pakkus lavastaja ise rolli, osa otsustati üheskoos. Mõnel näitlejal tuleb mängida mitut osalist.

„Praegu oleme järjega sealmaal, et tahaks tekstilehed käest ära saada. See on tavaliselt kõige raskem punkt. Lehed ei lase vabalt käsi liigutada, aga tekst ei taha hästi veel pähe ka jääda,“ märkis lavastaja.

Ta ütles, et on näitlejaile väga tänulik, et nad tulevad oma vabast ajast kokku ja püüavad olla talle meele järele.

Raasiku Lustiringi lavastaja Helle Vaga, kes mängib tükis üht külaeite, märkis, et Juhan Trump on võtnud ette suure asja.

„Kes Raasiku vallast midagi ei tea, saab sellest näitemängust teada, mis on üks 20-aastane vald. Selles on väga palju dokumentaalset, juttu on paljust, mis on meie vallas kahekümne aasta jooksul juhtunud,“ sõnas ta.

Helle Vaga lisas, et kõik on kirjutatud läbi huumoriprisma: „Kui oskame selle kõik niimoodi välja mängida, nagu Juhan on kirjutatud, võib tulla üks tore tükk.“

Lavastuse sünni kohta saab lugeda blogist, mida Juhan Trump selle kohta peab. Aadress on raasikuetendus.blog­spot.com Ta ütles, et on hea, kui on olemas fotode vaatamise koht.

Eelmine artikkelRaasikul kukkus puu liinidele
Järgmine artikkelTormid katkestasid elektrimeeste jõulupuhkuse