Joogaõpetaja VALLI PÄRN jagab Raasikul tervisenippe

3741

Raasiku rahvamajas jätkub tervisesari „Teadlikult ja tervena“.


Joogaõpetaja VALLI PÄRN: „Idamaade tarkuse kohaselt ei tohi õpitud teadmised pidama jääda, vaid neid tuleb edasi anda.“

Pealinnas elav Valli Pärn on neli aastat andnud Raasiku rahvamajas joogatunde. Sel kevadel hakkas ta tegema tervisesarja „Teadlikult ja tervena“, kus osalejatele jagatakse praktilisi ja teoreetilisi teadmisi tervise ning selle erinevate valdkondade kohta.

Valli Pärn: „Inimene saab vaid ise vastutada oma tervise eest. Sarja mõte on jagada kogukonnasiseselt teavet nii vaimsest kui füüsilisest tervisest. Toitumise, liikumise ja meeltega saame väga palju enda heaks ära teha.“

Tervisesari sai alguse Kodanikuühiskonna Sihtkapitali projektist „Uus tervis“, millega koolitati välja paarkümmend tervisetoetajat üle Eestimaa, Valli Pärn nende hulgas. Projekti hakkas ta ellu viima Raasikul, sest joogarühma liikmed olid sellest huvitatud.

Nüüdseks on koos käidud kaks korda. Esimesel korral tutvustas Valli Pärn projekti ennast. Teine kord kõneleti tervislikust toitumisest, eelkõige erinevatest E-ainetest. Kolmas kord tuleb sel laupäeval ja teema on refleksoloogia ehk punktimassaaž.

„Nimetan kohtumisi töötubadeks, sest inimesed saavad neid huvitavate teemade kohta teavet ja praktikat. Ise on võimalik järele proovida,“ sõnas Valli Pärn.

Ta lisas, et töötubade teemade valikul lähtus osalejate soovidest. Tagaside põhjal tuli välja, et kõige rohkem pakub huvi tervislik toitumine. Samuti vaimne tervis, enesekindlus ja -usaldus, keha-hing-vaim ja vee-energia. Sel kevadel jääb kolmas töötuba küll viimaseks, kuid plaan on jätkata ka sügisel, kui huvi peaks olema.

„Teemasid on veel palju, mis huvi pakuvad ja millest rääkida. Projekti üks mõte ongi jätkusuutlikkus. Olen valmis sügisel edasi tegema, kui soovi on. Viimane kord oli 22 osalejat. Võiks rohkem tulla,“ ütles Valli Pärn.

Tervisesarjas õpitu on alternatiivmeditsiin, mida sageli kiputakse vastandama tavalisele meditsiinile. Valli Pärna sõnul ei ole need kaks vastandid, vaid täiendavad üksteist.

„Rohtusid ja operatsioone on vaja, kui inimene on haige. Ennetustegevust on vaja selleks, et tervisemuresid vähem oleks ja seda võimalust me pakume. Töötoast saab esmaabikarpi vajaliku vahendi – teabe, kuidas end aidata.“

Tervisesarja üritusele on oodatud kõik huvilised. Vanusepiiranguid ei ole. Siiani on kõige noorem osaleja olnud 12aastane ja vanim üle 70. Enamjaolt on huvi tundnud naisterahvad, kuid osa on võtnud ka paar meest.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Kuusalu külas
Järgmine artikkel1. juunil tuleb Vana-Narva maanteel vanade mootorrataste võiduajamine