MTÜ Lahemaa Mereklubi plaanib osta noorte koolitamiseks purjeka

1809

Kuusalu valla kolm meremeest on asutanud MTÜ Lahemaa Mereklubi.

Seni Eesti Laevajuhtide Liidu liikmetena Kuusalu valla merepäeva korraldanud Raido Ruse, Janno Laende ja Märten Kraav moodustasid möödunud aasta lõpus MTÜ Lahemaa Mereklubi ning kuuluvad selle juhatusse.

Raido Ruse selgitab, et nad on oma igapäevatöös seotud meretranspordiga ning tegid eraldi MTÜ selleks, et populariseerida merendust koduvallas.

„Laevajuhtide liit on üle-eestiline organisatsioon, meie soovime uude MTÜsse koondada Kuusalu valla meremehed. Edaspidi tahame hakata merepäevi korraldama Lahemaa Mereklubi kaudu. Uute tegevustena on plaanis läbi viia väikelaevanduse-teemalisi infopäevi koolinoortele ning koolituslaagreid kõigile huvilistele, asutada õpilaste merendusring,“ räägib ta.

Koostööd kavatsetakse teha mitme merendusalase organisatsiooni ja ettevõttega nagu väikelaevajuhtide koolitajad, paadi­ehitajad, meretranspordi korraldajad.

„Praegu pole Lahemaal püsivalt toimivat ning väikelaevandust toetavat infrastruktuuri, ei ole korralikult välja arendatud väikesadamaid, rääkimata sealsetest teenustest. Kohalik vee­transport toimib, kuid tagasihoidlikult. MTÜ hakkab tegutsema selle nimel, et väikelaevandus-alaste koolituste ja mereteemaliste ürituste kaudu suureneks vallarahva huvi mereturismi ja veespordi vastu ning loodetavasti annab just see tõuke luua toimiv infrastruktuur,“ kõneleb Raido Ruse.

Käesoleva nädala laupäeval, 18. mail käivitab MTÜ Lahemaa Mereklubi Salmistul Okasroosikese hotellis väikelaevajuhtide koolituse. Kuna tegu on kolmel nädalavahetusel toimuva intensiivkursusega, on tema sõnul parem, kui kohale tullakse juba esimesel koolituspäeval. Saadav juhitunnistus annab õiguse seilata 2,5-24meetrise väikelaevaga nii merel kui siseveekogul.

Raido Ruse nimetab koolitust heategevuslikuks ettevõtmiseks, sest hind on tavapäraselt pakutavatest tunduvalt odavam ja sellega toetatakse purjeka ostmist: „Lahemaa Mereklubi kavatseb soetada Eestis toodetud purjeka Cumulus 164, valmistab Boatart OÜ. See on viie meetri pikkune väikelaev, mis maksab umbes 10 000 eurot sõltuvalt varustuse tasemest. On madala süvisega ning kerge alus, mida saab meie valla kesiste võimalustega sadamatesse lihtsalt kohale viia ning muretult vette lasta. Taotlesime paadi ostuks ja koolinoorte koolitamiseks ka Leaderist toetusraha, aga sel korral jäime toetusesaajate nimekirjast välja ning püüame nüüd ise vajaliku summa koguda.“

Ta märgib, et parem oleks noortele koolitusi teha kahe purjekaga, aga hea, kui esialgu suudab ühe muretseda: „Plaanime hakata purjetamist õpetama Kuusalus, kas koolis, noortekeskuses või veel mingis teises kohas, see selgub edaspidi. Purjekaga läheks merele Salmistu sadamast. Merendusringi saaksid tulla noored ka Kolgast ja valla teistest paikadest.“

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Kuusalu külas
Järgmine artikkel1. juunil tuleb Vana-Narva maanteel vanade mootorrataste võiduajamine