Kuusalu ja Jõelähtme vald korraldavad koos laulu- ja tantsupäeva.
Esimene ühisproov toimus paar nädalat tagasi mudilaskooridele – dirigent Niina Esko kutsus kahe valla lapsed Kuusalu kooli.
Jõelähtme ja Kuusalu valla laulu- ja tantsupäeva ametlik nimi on „KaRukellad helisevad“, kuid kõik asjaosalised märgivad, lugeda tuleks seda nii, et kostaks – ka Ruu kellad helisevad. Jõelähtme ja Kuusalu vald on püüdnud vastu seista kahe valla piiri lähedale kavandatavale Jägala lubjakivikaevandusele, koos on pöördutud ka kohtu poole. Kaevandusele kõige lähemale jäävad Jõelähtme vallas Ruu küla ja teisel pool piiri Kuusalu vallast Kodasoo.
Pidu tuleb suve alguses, laupäeval, 2. juunil Jägala joa ürgorus – Jõelähtme valla tavapärasest rahvapeokohas.
Lavastaja on Neeme kooli direktor Karin Soosalu Kuusalust – Kolga segarahvatantsurühma juhendaja. Kunstnik on Anu Karjatse Hirvlist. Vahetekstid paneb kokku Loo kultuurikeskuse kunstiline juht Kadri Lepik. Muusikalisel poolel aitab lavastajat Kuusalu noortekoori ja Kolga-Kuusalu kammerkoori dirigent Taavi Esko.
Karin Soosalu: „Idee tuli sellest, et Jõelähtme ja Kuusalu valla rahvas on kaevanduse pärast mures, me ei tea, kui paljud peavad võibolla oma kodud tulevikus jätma ja lahkuma. Pakuti, kas mina ei tahaks olla peo eestvedaja. Jõelähtme vallas toimub laulu- ja tantsupäev 24. korda. Nüüd tekkis mõte kutsuda juurde ka Kuusalu vald. Vaatame, kuidas läheb, see on esimene katsetus, aga võibolla muutub traditsiooniks, kord ühes, siis teises vallas.“
Ta kirjeldas, et kontserdi läbiv teema on loodus ja kodu. Vahetekstidega seotakse laulud ja tantsud ühtseks tervikuks. Peategelased on poiss ja tüdruk, nende kaudu tahetakse näidata, kui tähtis on kasvueas oma lapsepõlvekodu ja ka täiskasvanuna on oluline, et oleks koht, kuhu tagasi minna. Kõikide kooriliikide ja tantsijate ühisnumbri jaoks on regilaululaadse muusika loonud Erki Meister, kes juhendab Jõelähtmes ansamblit Annab Ree. Sõnad kirjutas Ruu küla eestseisuse juhatuse esimees Jaan Tepp. Laulu pealkiri on „Karukellad helisevad“.
Esinejaid on praeguste plaanide järgi ligi 700, neist ligi pooled on Kuusalu valla kollektiividest. Kaasatud on ka Loksa kooli noorterühm ja Loksa Tantsijad, kuna mõlemas rühmas on palju Kuusalu valla elanikke.
Pidu rahastab peamiselt Jõelähtme vald, Kuusalu vald tagab oma taidlejatele transpordi ning osalejatele toitlustuse proovides.