JANNO TRUMP Arukülast mängis „Perepeo“ saate bändis

2249
JANNO TRUMP: „Viimased neli aastat on olnud tõesti hea aeg.“

Basskitarrist ja tudeng JANNO TRUMP on samas ka õpetaja Gustav Adolfi Muusikakoolis.

Hiljuti sai läbi ETV laulusaate „Perepidu“ esimene hooaeg. Arukülast pärit noor muusik Janno Trump mängis saatebändis basskitarri. Uuel aastal ootab suure tõenäosusega ees saate teine hooaeg.

Janno Trump õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jazzmuusika osakonnas bassi erialal ning on ansambli ja solfedžoõpetaja Tallinna Gustav Adolfi Muusikakoolis. Veel tegeleb mitmete erinevate muusikaprojektidega, millest püsivamad kollektiivid on Late’s 5 ja Funkifize.

Nelja aasta eest lõpetas ta Tallinna 21. kooli ning astus Georg Otsa-nimelisse muusikakooli basskitarri erialale. Seda peab oma elu parimaks otsuseks.

„Need neli aastat on olnud väga head ja kõik on läinud ülesmäge. Saan tegeleda sellega, mis mulle tõesti meeldib,“ kinnitas ta.

Otsa koolis käies tekkisid uued võimalused osaleda põnevates ja arendavates muusika­projektides.
Muusikaakadeemias õpib sellest sügisest.

„Perepeo“ saatebändi sattus ta tänu saksofonist Aivar Vassiljevile, kes õpetas Otsa koolis.

Janno Trump kirjeldas, et alguses tundus kõik väga lõbus, aga varsti sai selgeks, et ka tööd on palju. Bändis on 10 liiget,tuli õppida lugusid kokku mängima.

Salvestused olid iga kolme nädala tagant, mis tähendas, et tehti kolm saadet korraga. Proov oli kord nädalas. Päev kujunes väga pikaks ja venis tavaliselt öösse. Salvestusele eelneval päeval oli niiöelda peaproov, kus mängiti saated läbi.

„Õppisin oma aega hästi planeerima. Õnneks on koormus muusikaakadeemias esimesel aastal küllaltki väike. Õpetaja­ametis leidsin vajadusel asendaja. Tööd on palju ja kogu aeg on olnud väga kiire,“ tunnistab ta.

Saate salvestuste kohta ütleb, et oli nii eredamaid kui halvemaid momente. Iga võttepäeva viimasel salvestusel oli murdehetk. Siis olid kõik väsinud ja tehti rohkem vigu kui tavaliselt.

Saates osalenud pered meeldisid talle väga: „Super-perekonnad. Kust sellised küll tulevad? Nad olid nii positiivsed, et süstisid meile jõudu ja energiat.“

Arukülla on ta kiire elutempo tõttu jõudnud viimasel ajal harva, kuid peab seda sellegipoolest oma koduks: „Siia tulles on alati hoopis teistmoodi tunne, kui linnakoju jõudes. Närv puhkab.“

Hiljaaegu valmis ta isal, helilooja Juhan Trumbil plaat, milles lõi kaasa ka Janno Trump.

„See oli meie esimene suurem projekt, mis isaga koos tegime,“ ütles poeg ning lisas, et küsib oma muusikalistes tegemistes alati isa nõu ja arvamust.

Eelmine artikkelTeele kukkunud puu Tapula külas
Järgmine artikkelKuusalu valla kultuuripreemia sai „Odüsseus“ ja spordipreemia TANEL PAABO