Jalgpalliliit kinkis Raasiku koolile varustust

2428
Raasiku kooli 3-4. klassi õpilased koos õpetaja HEIKO KRAUBNERI, EJLi töötaja RAUNO TUTKI ning FC Jokeri esindaja JAAN JALASE ja treener RENE LILLEGA.

Raasiku ja Kostivere koolis algas Eesti Jalgpalli Liidu suur projekt.

Neljapäeval, 18. septembril käisid  Raasiku ja Kostivere koolis Tartu Tammeka jalgpallur ja Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) töötaja Rauno Tutk ning Jaan Jalas ja Rene Lill Raasiku jalgpalliklubist. Sellega sai alguse  EJLi suur projekt, mille eesmärk on tõsta Eesti koolides, nii õpetajate, laste kui nende vanemate seas huvi jalgpalli vastu.
„Tahame, et selle abil tõuseks erinevate koolide osalus jalgpallivõistlustel,  soovime  luua  uue  populaarse jalgpallifestivali, mille finaalvõistlus oleks rahvusstaadionil. Projekti raames on kavas kehalise kasvatuse õpetajate ja klubide treenerite koolitamine,“ loetles Rauno Tutk.
Kõik koolid, kes soovisid, said end registreerida projektis osalejaks. Esimese nädalaga registreerus 100 kooli, nüüdseks on 130 kooli avaldanud soovi ettevõtmises osaleda. Neist 16 on Harjumaalt, sealhulgas ka Raasiku põhikool ja Kolga kool. Koolid, mida esmajärjekorras külastatatakse, valitakse juhuslikult.
„Püüame käia võimalikult paljudes erinevates maakondades,“ sõnas jalgpalliliidu esindaja ning lisas, et esimesena just Raasiku ja Kostiverre minek oli juhuslik: „Ajad sobisid ning soovisime alustada pisut väiksematest koolidest.“
Ta viis koolidesse ja Raasiku FCle Joker EJLi poolt hulgaliselt lastele mõeldud Nike jalgpalle, treeningveste,  torbikuid   ja   õpperaamatuid, kus on kirjas harjutused ja tegevused jalgpallis. Koos lastega mängisid külalised erinevaid mänge.
„Jalgpall ei tunne küll vanusepiire, kuid kuna aeg oli limiteeritud, kaasasime võimalikult väikeseid lapsi, sest neile sobisid need mängud kõige paremini ning neil on huvi spordi, sealhulgas jalgpalli vastu kergem tekkima. Raasikul osales ka palju neid poisse-tüdrukuid,  kes  käivad  meie  jalgpalli­treeningutel ning nemad paistsid teisest kohe rohkem silma,“ rääkis Jokeri esindaja Jaan Jalas.
Kahe kooli peale kokku osales ettevõtmises 120 last. Kõigi rühmadega tehti ühispilte, mis on üleval FC Joker lehel Facebookis.
Jalgpalliliidu kooliprojekt kestab 2020. aastani.
„Selle aja jooksul on meil soov külastada võimalikult palju ise initsatiivi näidanud koole. Koolikülastused ei jää ühekordseks ettevõtmiseks, vaid püüame seda teha igal aastal. Tõsi, projektis osalevaid koole on meeldivalt palju ja me ei jõua kõiki esimeste kuudega läbi käia, samas tegutseme selle nimel, et ükski Eestimaa kool ei jääks tähelepanuta. Lastele ja õpetajatele on see kindlasti vaheldus tavapärasele koolirutiinile,“ ütles Rauno Tutk ning kinnitas, et esimestest külaskäikudest Raasikule ja Kostiverre jäi talle väga positiivne mulje, vastuvõtt oli sõbralik.
Jaan Jalas kiitis: „See projekt aitab kaasa kogu Eesti jalgpalli, sealhulgas ka klubide arengule. Jokeri nimel sain näiteks Kostivere kooliga kokku leppida: suhtleme ka edaspidi, et luua lähiajal seal jalgpallirühmad. Neil on lapsed ja meil kogemused.“
Ta soovitas ka ülejäänud koolidel, kes pole seda veel teinud, võtta ühendust EJLga ning kutsuda nende esindaja kooli. Kui kohapeal jalgpalliklubi ei ole, on FC Joker nõus abistama.