Mis on kavas Anijal tervisliku toitumise teabepäeval?

1321

Vastab korraldaja HELINA LILLSOO: „15. septembril algas Tervise Arengu Instituudi ehk TAI korraldatud kampaania „Mees peab olema viljakas“. Tahetakse suurendada eelkõige meeste teadmisi, kuidas aitab puu- ja köögiviljade söömine hoida ja parandada tervist. Iga inimene peab sööma päeval vähemalt viis peotäit puu- ja köögivilju. See on kogus, mis aitab ennetada haigusi, tugevdada immuunsussüsteemi ning hoida normaalset kehakaalu ja vererõhku. Kampaaniat rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi programmist „Tervislikke valikuid toetavaid meetmeid 2013-2014“,  selleks sai taotleda 250 eurot.
Olen viinud läbi „Sööme ära!” kampaaniat kaks korda, Kehra päevakeskuses ja noortekeskuses. Mõlemal korral oli tagasiside väga positiivne.
Tervisliku toitumise teabepäev toimub 30. septembril Anija mõisas Ida-Harju Teabe- ja Nõustamiskeskuses. Alguses on loeng, seejärel praktiline kokandustund. TAI on andnud tervisliku toitumise kohta materjale, mida saan teabepäeval tutvustada-jagada. Tahan rõhutada ka seda, et oleme kõik eeskujuks oma lastele ning nende toitumisharjumused on meie kujundada.
Kokandustunni viime läbi mõisa köögis. Toidud peavad olema tehtud puu- ja köögiviljadest, kuid ka liha võib kasutada. Mul on plaan   osalejatega   teha   aedviljadega täidetud kanafileerulle. Kasutan ainult kodumaiseid köögivilju.
Kokandustunni jaoks oleks optimaalne osalejate arv 15-20, loengule mahub rohkem kuulajaid. Soovin, et tuleksid mehed, kuid ega ka naisi tagasi saada. Mehed eriti ei tule, kui neid pole spetsiaalselt palutud.  Seetõttu olen käinud rääkimas erinevate meestegruppidega ning neid kutsunud. Kes on osalemisest huvitatud, võiksid sellest eelnevalt teada anda.
Leidsime mõisast ühe 1913. aasta  keedukursuse  foto  ning  sellest on tekkinud idee, et võiks hakata Anijal edaspidi tegema kokanduskursust. Anija vallas on palju andekaid inimesi, kes on nõus oma teadmisi-oskusi jagama. Praegu püüame selgitada, kas sellest oldaks huvitatud.“

Eelmine artikkelJalgpalliliit kinkis Raasiku koolile varustust
Järgmine artikkelAnija volikogu muutis õppetoetuse korda