JAAK PÕLDVER mängis Vihasoo segakoori juubelil Valgret

4218
KERT KRÜSBAN, ANDRES NAPP, JAAK PÕLDVER, MIHKEL ALLEMANN, MARVEN NURMSALU, MART NURMSALU ja RAIVO NURMSALU. Foto Esta Nurmsalu.

Vihasoo segakoor tähistas 25. sünnipäeva kontsert-etendusega RAIMOND VALGREST.

Segakoori juubelipidu peeti laupäeval, 6. novembril Vihasoo rahvamajas. Selleks puhuks olid Vihasoo näiteringi lavastaja ja segakoori laulja Andres Napp ning dirigent Gerta Allemann pannud Juhan Saare näidendist „Valge tee kutse” ja Raimond Valgre lauludest kokku pooleteisetunnise kontsert-etenduse helilooja elust ning loomingust.

Kuna segakoor on teinud koostööd näiteringiga ja esinenud mitmes lavastuses ning paljud kooriliikmed on Vihasoo trupi näitlejad, oli osatäitjate leidmine lihtne. Raimond Valgret mängis Jaak Põldver. Tema ema rolli tegi Merle Krüsban, õde mängis Gerta Allemann, venda Mart Nurmsalu, muusikaõpetajat Esta Nurmsalu, muusikakriitikut Meelika Meerov, vaimuhaigla meditsiiniõde Piret Kütt. Helilooja sõjakaaslaste rollis olid  Raivo Nurmsalu, Mihkel Allemann ja Marven Nurmsalu.

Lavakujundus oli minimaalne, olustiku ja ajastu paremaks edasiandmiseks riietuti ümber – enne sõda olid daamid kübarate ning mehed ülikondade ja kikilipsudega, sõja aja kujutamiseks laenati kodudest nõukogudeaegsest sõjaväeteenistusest alles jäänud mundreid, Krista Andre õmbles pilotkad. Pilli mängis Kert Krüsban.

Lavastaja Andres Napp rääkis, et Valgre laule hakati õppima juba kevadkontserdiks, aga kuna need on rasked, siis otsustati jätkata harjutamisega sügisel.
Ta tõdes, et lavastamisega läks kiireks, liikumised laval oleksid võinud olla rohkem lihvitud. Samas lubas ta, kui kutsutakse, on koor valmis minema ka mujale esinema. Juba sellest nädalast alustatakse jõululaulude õppimisega ning Vihasoo rahvamajas on plaanis Valgre-lavastust veel kord mängida tuleval aastal EV aastapäeva või naistepäeva paiku.

Dirigent Gerta Allemann: „Esialgu valisime 11 laulu, kuid näidendi teksti tuli kärpida ning viis laulu jäid välja. Lõpupoole käisime kaks korda nädalas proovi tegemas, kõik olid sellega üksmeelselt nõus, see oli hästi vahva.”

Loksa Lauljate dirigent Raidi Andre: „Etendus oli huvitavalt seatud, kaasakiskuv ja läks tõusujoones, kulges väga soliidselt, mõnusalt ning mahedalt. Koori numbrid olid püüdlikult ette valmistatud ja hästi tekstide vahele seatud. Meeldisid liikumised ja see, kuidas kostüümid tõid sisse uued teemad. Taustaks olid Kert Krüsbani mängitud akordioni- ja kitarrilood. Üllatav, et väikese küla väike koor on niisuguse asja ette võtnud, see on suur asi. Vihasoo koor võiks seda mängida ka laiemale publikule. Tore oli ka eesriie – õmmeldud akordion. Pidu oli pärast etendust super. Kui kogu saalitäis laulis „Ta lendab mesipuu poole”, „Tuljakut” ning „Oh, laula ja hõiska”, oli see segakoori juubeli tipphetk.”

Juubilari õnnitlenud segakoor Loksa Lauljad kinkis taktikepi, Vihasoo memmede tantsurühm korvitäie mune. Kuusalu vallavalitsuse nimel andis koorile 1000kroonise kingitšeki üle abivallavanem Tõnu Ammussaar. Õnne soovisid ka Vihasoo lasteaia-algkooli juhataja Marika Astor ning Vihasoo näitering.

Pidu jätkus südaööni, tantsuks mängisid segakoori liikmed Andres Napp ja Raivo Nurmsalu ning noor lõõtsamees Kert Krüsban.

Memmed esitasid seltskonnatantse. Pärast Loksa lauljate ja endiste kooriliikmetega koos lauldud laule leiti, et sellise võimsa ühendkooriga võiks minna järgmisele üldlaulupeole.


Vihasoo segakoor 2010
Dirigent Gerta Allemann.
Sopranid: Ingrid Nurmsalu, Piret Kütt, Esta Nurmsalu, Siret Padar.
Aldid: Krista Andre, Merle Krüsban, Eve Saidla, Riina Nurmsalu, Meelika Meenov, Aili Raudla.
Tenorid: Jaak Põldver, Andres Napp, Marven Nurmsalu.
Bassid: Raivo Nurmsalu, Tarmo Amer, Mart Nurmsalu, Mihkel Allemann.