TEILI PIISKOPPEL
noorsoopolitseinik
Ida-Harju konstaablijaoskond
Kuigi tihtipeale võib tunduda, et mitteteatamine ei saa kedagi kuidagi mõjutada, siis tegelikkuses on olukord vastupidine. Teatud olukordades on teavitamine elulise tähtsusega ja abi võid vajada sina või sinu lähedane.
Kuidas teatada? Helista või kirjuta: ohu- ja hädaolukorras kutsu abi numbrilt 112. Üldiste küsimuste korral helista politsei infotelefonile 612 3000 või piirkonnaametnikele, kelle kontaktid leiate oma valla kodulehelt. Võimalik on saata ka e-mail pohja@politsei.ee; info@politsei.ee.
Teine võimalus on tulla kohale: Ida-Harju politseijaoskond P.Pinna 4 Tallinn, Ida-Harju konstaablijaoskond Karjääri 11 Maardu, Raasiku konstaablipunkt Tallinna mnt 24 Aruküla alevik, Anija konstaablipunkt Kooli 16 Kehra linn, Loksa konstaablipunkt Tallinna 49 Loksa linn, Kuusalu konstaablipunkt Kuusalu tee 33, Kuusalu alevik. Piirkonnaametnike vastuvõtuajad leiate oma valla veebilehelt. Vastuvõtuaja väliselt kohtumiseks tasub aeg vastava ametnikuga kokku leppida.
Ära kasuta sotsiaalvõrgustikku Facebook selleks, et anda teada juhtumitest, mis vajavad kohe politsei sekkumist. Kui info peab jõudma politseini kiiresti, helista hädaabinumbril 112.
Mida on oluline meeles pidada, kui märkad midagi kahtlast või ebaseaduslikku? Kui märkad, teavita kohe! Ära muretse, et paanitsed üle või see ei pruugi olla oluline. Lase politseil otsustada, millise prioriteediga on antud juhtum.
Kiirus ja täpne kirjeldus aitab tabada! Kui sind või su lähedast röövitakse, ahistatakse või juhtub mõni teine süütegu, teavita sellest kohe. Katsu meeles pidada võimalikult palju detaile: sõiduki värv, mark, registreerimisnumber või inimese sugu, pikkus, riietus. Iga infokild annab võimaluse kurjategija kiiremini tabada. Mõnikord on tabamiseks vaja videosalvestust, kuid alati ei pruugi videosalvestis olla piisavalt hea kvaliteediga.
Mõningatel juhtudel, näiteks auto-, maja- ja poevarguste puhul, kasutab politsei varga tabamiseks jäljekoerasid. Selleks, et koer saaks jälje üles võtta, on politseinike sündmuskohale kiire jõudmine määrava tähtsusega. Selliste sündmuskohtade puhul on oluline ise sündmuskohas mitte jälgi ära rikkuda.
Lähisuhtevägivald ei tohi jääda koduseinte vahele. Oleme üks kogukond ja peame üksteist toetama. Kui kuuled korterist imelikke hääli ja sa pole kindel, mis seal toimub, tasuks sellest politseile teada anda. On olnud juhtumeid, kus peretülid on lõppenud kellegi vigastamisega või isegi surmaga. Karjumine ega löömine ei ole lubatud käitumine ja keegi ei pea taluma füüsilist ega ka vaimset vägivalda. Tihtipeale ei soostu ohver ja ta lähedased ise abi paluda, sest on kas hirmul või tunnevad häbi. Lähisuhtevägivalda ei pea häbenema ega kartma sellest politseinikule rääkida. Vaid ühiselt saab kannatanule pakkuda võimalikke lahendusi.
Ole julge ja näita välja, et sa hoolid oma kogukonnast. Oma käitumisega aitad meil tugevdada kogukonnatunnet ja ühiselt saame muuta meie kodukandi turvalisemaks.