Ida-Tallinna Keskhaigla plaanib Loksa ravikeskust remontida

5240

Ravikeskusesse tahetakse paigaldada lift.

1. veebruarist kuulub endine Loksa ravikeskus Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) alla. Loksa üksuse tööd koordineerib ITK hooldusravi kliiniku direktor Eve Karmo. Suuri muutusi tema sõnul haiglas pakutavates teenustes seni pole olnud, küll on plaanis ravikeskuse ruume korrastada.

„Tuleb vahetada torustik ja elektrijuhtmeid, et saaks patsientide pesemistingimused korda. Hädavajalik on ka lift,“ lausus Eve Karmo.

Ta lisas: „Praegu käib projekteerimine. Natuke vara on öelda, millal saame maja korda, aga tegeleme tõsiselt sellega, et hoonele uus hingamine anda.“

ITK Loksa üksuse esimesel korrusel on hambaarstide kabinetid, kiirabi, labor, köök, söökla, bassein ja saunad. Esimesel korrusel rendivad ruume perearstid ja apteek. Teisel korrusel on günekoloog ning õendusabiosakond, samuti soolakamber ja võimlemissaal. Kolmandal korrusel on klientidele toad ning tehakse taastusravi: liikumisravi ja massaaži. Loksa üksuses saab ka kasutada infrapunasauna, teha vesivõimlemist.

Pärast dr Ljudmilla Agajeva lahkumist polnud Loksa ravikeskuses enam paastumist ja nõelravi, seda ei kavatse ITK ka taastada. Taastusraviarst on Loksal dr Sirje Iila.

„3. korrusel varasematel aastatel populaarseid paastulaagreid me ei korralda, kuni remondini saame seal soovijatele tasulisi raviteenuseid pakkuda. Kui maja on korda tehtud, loodame sellele ka uue elu sisse puhuda,“ jutustas Eve Karmo.

Õendusabiosakonda juhib ANU TAMMEMÄE
Suurim muutus Ida-Tallinna Keskhaigla Loksa üksuses on õendusabiosakonna loomine. Kui varem oli Loksal alla 10 hooldusravikoha, saavad Loksal nüüd hooldusravi 20 patsienti. ITK hooldusravikliiniku 4. õendusabiosakond on haigla ainus üksus väljaspool Tallinna. Sinna saavad tulla patsiendid Harjumaalt ja Tallinnast, enamik on aga Loksalt ja Kuusalu vallast.

Maikuust on õendusabiosakonna õendusjuht Anu Tammemäe Kuusalust. Tema hinnangul on 20 voodikohta Loksa ja Kuusalu piirkonnale piisav.
Osakonnas töötab 4 õde ja 7 hooldajat. Hooldusraviosakonna arst on jätkuvalt dr Jekaterina Žuravljova.

„Tulin uue inimesena. Parim, mis Loksa ravikeskusest päranduseks sain, on personal. ITK lõi uusi hooldaja kohti, õed on kõik väga pika staažiga ja kogenud. Tore, et keegi neist vaatamata tööandja vahetusele ära pole läinud,“ lausus Anu Tammemäe.

Anu Tammemäe on haiglate süsteemis töötanud 20 aastat. Ta alustas õekarjääri endises Mustamäe haiglas. Teine töökoht on Ida-Tallinna Keskhaigla, kus ta oli esmalt infektsioonikontrolliõde ning 8 aastat sterilisatsiooniosakonna juhataja, seal hooldati haigla raviinstrumente.

„Uue koha puhul oli hea, et see on kodule lähedal, aga mulle pakkus ka huvi naasta patsientide juurde,“ sõnas 18 aastat Kuusalus elanud Anu Tammemäe.

Funktsionaalsed voodid
ITK 4. õendusabiosakond hakkas niiöelda täistuuridel tööle aprillikuus.

„Veebruar oli ülevõtmise aeg, märtsis käisid töötajad Tallinnas täienduskursustel,“ rääkis Anu Tammemäe.

Ta selgitas, et õendusabiosakonna eesmärk on säilitada patsientide elukvaliteeti, võimalusel parandada: „Siia tulevad onkoloogiliste diagnoosidega patsiendid või kroonilise haiguse põdejad, kes vajavad professionaalset jälgimist ja intensiivsemat ravi, aga ka patsiendid, kes vajavad pärast operatsiooni jälgimist. Hooldusravile saab arsti saatekirjaga.“

Ta kiidab, et ITK-l on kaasaegsed hooldus- ja ravivahendid, erinevalt varasemast saab patsientidele Loksal anda ka lisahapnikku. ITK asendas vanad voodid uute funktsionaalsetega, mille asendit saab muuta.

„Teeme kõik, et meie kaubamärk oleks hea õendusabi. Ida-Tallinna Keskhaigla on suur ja tugev haigla Põhja-Eestis. Loodan, et see annab ka patsientidele kindluse, et sama kvaliteetset teenust nagu linnas, on võimalik saada ka kodule lähemal,“ lausus Anu Tammemäe.