Ida-Harju noortel on tahtmist koostööks

753

Raasiku ja Kuusalu noorsootöötajad Angela Allik ning Priit Parro korraldasid Ida-Harju kolme valla noortele meeskonnatöökoolituse Kloogaranna noortelaagris. Kuigi kohal olid vaid 6 osalejat, neist kolm Raasiku, Kuusalu ja Kose valla esindajad, kerkis taas õhku Ida-Harju noorte ühendamise teema.
Õhkkonnale lisasid laiemat mõõdet ilmselt just kolm ülejäänud noort, kes olid koolitusele tulnud Hiiumaalt, Tallinnast ning Paidest.

Südamlikum osa koolitusest koosnes Priit Parro ning Angela Alliku koostatud programmist, mis tänu kohalike tegijate pühendumusele mõjus väga vahetult.
Olenemata ka sellest, et Priit ja Angela korraldasid enda sõnul niisugust üritust esmakordselt ning ei osanud isegi ette aimata, mis sellest saab.
 
Esimesel päeval korraldatud mängud ja ülesanded olid ette nähtud üksteise tundmaõppimiseks ning igaühe isiksuste avamiseks. Teine päev algas meeskonnatöö lahtimõtestamisega. Kui see oli tehtud, järgnesid mitu inspireerivat meeskonnatöömängu ja -harjutust.

Pärastlõunal külastas koolitust aga Kaisa Tamkivi Ida-Harju Karjäärikohvikust, kes jagas meiega oskusi ürituste korraldamise teemal. Tema oligi see, kes tõi koolitusele kõige ehedamalt Ida-Harju vaimsuse. Tema esinemise ajal aktiviseerusime üksteise järel ning mõte hakkas paratamatult liikuma suunas – millal taas Ida-Harju noori kokku kutsuda?

Ei saa muidugi jätta ka kiitmata koolitust kolmandal päeval külastanud Marju Jaanimäed organisatsioonist TORE ja Monika Soosaart Kiiu noortekeskusest, kes rikastasid meie üritust veel mitme meeskonnaharjutusega. Kuid otsus oli juba niigi tehtud. Koolitusel osalenud noortena otsustasime kahe nädala pärast taas kokku tulla ja leida ideid Ida-Harju noorte suureks ühisettevõtmiseks.

Siinkohal kutsun kõiki asja vastu huvi tundvaid noori liituma meie leheküljega „Ida-Harju noored“ internetikeskkonnas Facebook, kus määrame koos kohtumisaja. Tuleme taas kokku ja kujundame endale unistuste kodumaakonna!

Eelmine artikkelParila külas põles talumaja
Järgmine artikkelMIKA ORAVA ehitas Pikva kabeli juurde kellatorni