Ida-Harju Noorte projektile anti avastart

682

Projekti „Aktiivsed noored – Ida-Harju tulevik“ raames tehakse kuus üritust.

Juulis sai noortegrupp Ida-Harju Noored programmist Euroopa Noored Eesti 5200eurose toetuse üritustesarja „Aktiivsed noored – Ida-Harju tulevik“ läbiviimiseks, et kaasata Ida-Harju valdadest rohkem noori ühistegevusse. Möödunud nädalavahetusel sai projekt avastardi. Esimese ettevõtmisena korraldati kahepäevane rattamatk Kõrvemaale. 30kilomeetrine retk algas Aegviidust, sõideti Jussi järvedeni ja ööbiti Kõrvemaa matka- ja suusakeskuses.

Kokku osales kaheksa noort. Matka peakorraldaja Karoli Noor ütles, et inimesi oli küll üsna vähe, sest mitu jäi haigeks, kuid matk oli sellegipoolest tore: „Oli päris väsitav, aga väikese seltskonnaga ja hubane. Jõudis kõikidega juttu ajada.“

Teise ettevõtmisena on plaanis noorte kaasamisüritus Kõue vallas. „Teeme midagi Ardus ja Habajal,“ rääkis Henri Reeder, üks projekti autoritest.
Kolmandaks tuleb linnalähedaste asulate ehk Viimsi ja Peetri noorte kaasamine. Neljandaks Ida-Harju rannajoone puhastamine, kus osalevad Jõelähtme ja Kuusalu valla noored. Viiendaks korraldatakse midagi vene keelt kõnelevate noorte kaasamiseks Maardus, Kehras ja Loksal. Kogu projekt lõpeb kõikide eelpool nimetatud omavalitsuste noorte ühisüritusega Naissaarel.
 
„Naissaarele saavad tulla noored, kes võtsid osa igast üritusest või osalesid kõige aktiivsemalt,“ selgitas Henri Reeder.

Ta lisas, et tulevaste ettevõtmiste sisu ei ole veel täpselt paigas, kuid oluline on, et saaks korraldada ühiseid kohtumisi kohalike noortega: „Tahame laieneda piirkondadesse, kus oleme vähe käinud. Püüame iga kord leida teema, millega üritus siduda. Rannajoone puhastamine oleks keskkonnateemaline.“