Kehra algklassid alustasid kooliaastat remonditud koridoridega majas

2552

Kolmandad klassid on ajutiselt suure koolimaja ruumides.

Kehra gümnaasiumi algklasside maja sai remonditud fuajee, koridorid, muusikaklassi, garderoobi, tualetid ja ventilatsioonisüsteemi. Uuendati kooli staadioni jooksurajad.

Möödunud nädala viimastel tööpäevadel andsid remondimehed majas tehtule viimast lihvi, esmaspäeval oli kõik valmis ja klassides käis õppetöö. Neli esimest klassi ja teised klassid alustasid uut õppeaastat remonditud majas. Kolmandad klassid, kelle uued ruumid tulevad kunstidekooli poolele, on kuni kunstidekooli osa remondi lõpuni suures gümnaasiumihoones.

Sõnumitooja käis esimesel koolipäeval, 2. septembril alg­klassidel külas ja uuris õpilastelt ning õpetajatelt, kuidas sujub õppetöö äsja värske ilme saanud majas.

Õpetaja Epp Raudkivi 2.b klassi õpilased teatasid kooris, et nendele uus maja meeldib.

Klassijuhataja küsimusele, mis kõige rohkem meeldib, vastasid, et kooli sisse tulles vaatab vastu ilus kivisein. Nad kiitsid garderoobi, mis ei ole enam kitsas nagu vanasti.

Eelmisel aastal jagati boksi paralleelklassiga, söögivahetunnis oli alati trügimine, nüüd on igal klassil oma boks ning tegutsemisruumi rohkem.

Õpilased hindasid ilusateks koridori kollaseid seinu. Mõned kiitsid, et teisel korrusel on nüüd tualettruumid, varem olid need ainult esimesel korrusel ning teise korruse pikapäevarühmast pidi alati alla jooksma.

Nii õpetaja kui õpilased nõustusid, et koolis on nüüd parem õppida. 2.b klassiruum on üks vähestest, mis juba varem renoveeritud. Varem asus see kinnise koridori lõpus ja möödakäijaid oli harva, nüüd läheb koridori lõpust uks, mis viib teise koridori, kus asub õpetajate tuba ja logopeedi kabinet.

„Meie elame siin nagu kuninga kassid. Teised õpetajad, kelle klassiruumid ei ole veel korras, ootavad pikisilmi, et ka need saaksid remonditud,“ ütles Epp Raudkivi. „Sel aastal ei ole lapsed veel jõudnud kordatehtud kooli kõiki võlusid maitsta. Ringkäik on kahe päeva jooksul küll tehtud ja valdused üle vaadatud, isegi staadion, kuigi kehalise kasvatuse tundi meie klassil veel olnud ei ole.“

1.a klassijuhataja Sirje Jõe pidas kõige tähtsamaks, et maja on nüüd ilus ja valge: „Sisse astudes ootab tulijaid hele fuajee. Varem kleepisime seintele lilli ja liblikaid, et üldmulje natukenegi parem oleks.“

Kordatehtud ja ümberkorraldatud maja kitsaskohtadena tõi ta välja, et erivajadustega laste klassiruum ja logopeedi kabinet on liiga väikesed ning vene logopeedil puudub esialgu üldse oma kabinet. Ta märkis, et ka esimeste klasside ruumid oleksid võinud juba sel suvel remondi saada, et neil oleks olnud sügisel ilus oma ruumidesse tulla.

„Pigem oleks pidanud kunstidekooli osa remont ja kolimine jääda edaspidiseks. Kuid kõige tähtsam on alustada uut kooliaastat hästi ja hea tujuga, et lastel oleks rõõm koolis olla,“ lausus Sirje Jõe.

3.a klassijuhataja Liivi Siil, kelle õpilased on ajutiselt suures majas, arvas, et esimesel päeval on veel natuke vara öelda, kas ja kui hästi õpilased seal kohanevad: „Neil on seal päris oma klassiruum nagu siingi. Ringi liikumist on ehk sama palju või natuke rohkem. Võibolla ongi põnevam vahepeal suurematega ühes majas olla.“

Algklasside maja fuajees on nüüd diivan ja rohelised taimed. Koridoride põrandad on lihvitud. Garderoob asub esimese korruse endises klassiruumis. Muusikaklassis on uus lava ja seinast vaatab välja kena kivimüür. Õpetajate tuba on koridoris, kus varem olid konstaablite tööruumid. Selle kõrval on ka logopeedi kabinet, mis enne oli teisel korrusel.

Kunstidekooli poolel peaks remont lõppema esimese ja teise õppeveerandi vahel.

Järgmisel aastal läheb majas remonti suurem osa klassidest ja ülejärgmisel aastal värvitakse üle fassaad. Kehra gümnaasiumi algklasside maja renoveeris AS Telor Ehitused. Tööde maksumus oli 248 516 eurot. Raha selleks tuli Anija valla eelarvest.

Eelmine artikkelTulekahju eelnevalt põlenud majas
Järgmine artikkelElektroonikajäätmete käitleja WEEREC laiendab Kiius tootmist