Vastvalminud uuringuga saab tutvuda Ida-Harju Koostöökoja veebilehel www.idaharju.ee.
Ida-Harju Koostöökojas on Leader-programmis osalemiseks ühinenud Anija, Raasiku, Aegviidu ja Kose vald.
Äsja andis Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus Ida-Harju Koostöökojale üle tellitud uuringu piirkonna ettevõtjate ning MTÜde ootuste ja ettepanekute kohta Leader-programmi edasiseks rakendamiseks. Uuringu läbiviimise abil informeeriti ka nii ettevõtjaid kui MTÜde eestvedajaid Leader-programmist ning Ida-Harju Koostöökoja olemasolust ja võimalustest.
Elukeskkonda puudutav uuring viidi läbi kolme kuu jooksul, märtsist maini. Intervjueeriti külaseltside, looduskaitse- ja pärandkultuuriga tegelevate organisatsioonide, spordiklubide ja mitmesuguste muude MTÜde esindajaid. Neil paluti nimetada suurimad probleemid Ida-Harju Koostöökoja tegevuspiirkonnas.
Ida-Harju Koostöökoja juhatuse esimehe Tiina Sergo sõnul selgus sellest uuringust, et oleks vaja uurida ka tööjõu olukorda. Selle uuringu teostajaks on valitud OÜ Geomedia. Koostöökoda paneb kokku uuringu lähteülesande.
Elukeskkonna uuringus nimetasid küsitletud inimesed olulisemateks valdkondadeks laste- ja noorsootööd, turismi, sädeinimeste motiveerimist, investeeringuprojektide ettevalmistamise toetamist.
Ida-Harju Koostöökoja strateegia peab olema valmis ja esitatud detsembri alguseks. PRIA on lubanud, kui strateegia on nõuetekohaselt koostatud, võib Koostöökoda esimesed taotlusvoorud välja kuulutada järgmise aasta alguses.
Tiina Sergo: „Juba tasub hakata oma projektiideid paberile panema. Võib tulla nõu küsima, sest hea projekti koostamine ei ole kerge. Sügisel teeme MTÜdele ja ettevõtjatele koolitusi, et hakataks mõtlema, mida oleks vaja oma kodukandi arendamiseks teha ja milliste projektidega võiks Euroopa Liidu Leader-raha taotleda.”
Ta märkis, on hea, et naabrid MTÜst Arenduskoda, kuhu kuuluvad ka Kuusalu vald ja Loksa linn, on esimesed projektivoorud teinud – neist kogemustest saab õppida, et ennetada võimalikke vigu.