HENRI REEDER juhib Raasiku noorte mõttetalguid ajateenijana

3010

Raasiku talgujuht loodab 1. mail Tapa Väljaõppekeskusest koju saada.

Kodanikualgatuse Teeme Ära raames tulevad Raasiku rahvamajas 1. mail talgud „Minu Eesti Noored 2”.
Talgujuhina on Teeme Ära kodulehel kirjas Aruküla noormees Henri Reeder, kes teenib aega Tapa Väljaõppekeskuse pioneeripataljonis.

Sõnumitooja sai Henri Reederilt talgute kohta täpsemalt uurida e-kirjade vahendusel. Ta ütles, et loodab ajateenistusest talgutele pääseda, sest väljaõppekeskuses tullakse päris hästi vastu, kui koju küsitakse mõjuval põhjusel.

„Plaan korraldada taas mõttetalgud tuli meil juba eelmisel aastal, kui asutasime noorteliikumise Minu Eesti Noored, lühendatult MEN. Leppisime kokku, et igal aastal teeme mõttetalgud, siis hoiame mõtted värsked.
Eelmisel korral püüdsime Minu Eesti mõttetalgutel 1. mail 2009 saada kokku valla noori, et oleks julgust omaealiste seltskonnas ideid välja käia. Nüüd oleme aastaga üksteisega harjunud, meie seas on päris palju julgeid kõnelejaid ning mõtlesime osalema paluda ka täiskasvanuid.”

Kutsutakse valla põhikoolide juhid Avo Möls ja Kadri Viira ning waldorfkoolist Maia-Reta Trampärk, huvialakeskuse juht Malle Jaakko, vallavanem Andre Sepp, Raasiku rahvamaja juht Helle Vaga ja Aruküla Kultuuriseltsi eestvedaja Garina Too­mingas.

Tänavustel mõttetalgutel on veel plaanis panna Raasiku rahvamajale silt „Siin oli 1. mail 2009 Minu Eesti mõttekoda”.

Suurem osa MENi liikmeid on Arukülast, Raasikult on kolm-neli. Henri Reeder nendib, et ka Pikaverest on teada noori, kes võiksid osaleda, kuigi seni pole nad liitunud.

„Praegusest seltskonnast on saanud igaüks abikäe ulatada. Kui me nüüd ka oma valla prominendid ära võlume, tulevad nad ehk mõne ideega kaasa ja aitavad samuti.”

MENi tuumikusse kuulub kümmekond Raasiku valla noort, peale Henri Reederi on eestvedajate seas Kaspar Aren, Liis Laumets, Ahto Saluste jt. MENi juht on Kaspar Aren.

Henri Reeder: „Meil on endiselt soov liikuda tugeva noorteorganisatsiooni poole, et valla noored saaksid end teostada koduvallas ega peaks selleks minema Tallinnasse. Midagi sarnast pakub täiskasvanutele MTÜ Aruküla Kultuuriselts. Aga olgu täiskasvanute ühendused ükskõik kui toredad ja noortesõbralikud, ikka tahab enamus noori ajada asju omaette.”

Eelmine artikkelPõles üks tuba
Järgmine artikkelKuusalu rahvas läheb Blue Siriusega sõbrakaubandusreisile Soome