Heategevusmüügid lasteaedade jõulukohvikutes

1147

Lapsevanemate ja lasteaedade töötajate korraldatud jõulukohvikud olid rahvarohked.

Enne jõule avati mitmel pool lasteaedades päevaks-paariks jõulukohvikud, et küpsetiste müügist koguda raha lastele suunatud ettevõtmisteks. Kooke-pirukaid ja õnnelooside auhindu tõid kohvikutesse pered ja ka lasteaedade personal.
Kiiu Kiigepõnni lasteaia jõulukohviku sissetulek läheb värviprinteri soetamiseks. Koos jõululaada ja õnneloosiga laekus 1198,97 eurot.
Kuusalu lasteaias Jussike koguti raha sõimealale varjualuse soetamiseks, saadi 558,59 eurot. Samaks otstarbeks tehti ka sügisel mihkliloos, siis teeniti 588,10 eurot.
Vihasoo lasteaias-algkoolis oli koostöös Vihasoo Kultuuriseltsiga jõulukontsert. Lapsevanemate ja laste korraldatud heategevusmüügiga koguti raha laste huvitegevuse toetuseks. Kokku saadi 693, 50 eurot.
Kehra Lastetare lasteaia jõululaada ja õnneloosiga kogutud 427,33 eurot läks koos sügislaadal teenitud 512,78 euroga õuemänguvahendi soetamiseks. See on Lastetare õue paigaldatud, kuid veel tasumata, makstakse siis, kui kogu vajalik raha koos, tulemas on ka kevadlaat. Trepi ja liumäega mängumajake läheb maksma 1200 eurot.
Kehra Lepatriinu lasteaia jõulukohviku-näituse tulu 980 eurot jagati võrdselt kõigi rühmade vahel ning iga rühma õpetajad otsustavad, mida selle eest ostetakse.
Raasiku lasteaia jõulukohviku ja -loosiga saadi ligi 330 eurot, mille otstarve selgub pedagoogilise nõukogu koosolekul, kuid osa kogutud summast on planeeritud kevadeks talguvahendite soetamiseks.