Ida-Harju mitmes lasteaias korraldasid töötajad ja lapsevanemad taas heategevuslikke jõulukohvikuid. Sõnumitooja uuris, kuidas need tänavu õnnestusid.
Kuusalu lasteaed Jussike
Kuusalu lasteaias Jussike avati koostöös hoolekoguga traditsiooniline jõulukohvik kahel päeval, teisipäeval ja kolmapäeval, 10. ja 11. detsembril. Oli ka jõululoos. Kohvikus müüdud küpsetised tegid lapsevanemad ja lasteaia töötajad ning kogusid loosiesemeid.
Lasteaia direktor Astrid Meister rõõmustas, et kohvik kujunes kõigi aastate rahvarohkeimaks, külastajate seas oli õpilasi ja täiskasvanuid, kes pole Kuusalu lasteaiaga seotud.
Heategevuslikku tulu saadi 2360 eurot, mis suunatakse lasteaia õuele madalseiklusraja tegemiseks. Kavas on rajada seiklusrada moodulitena . Kogutud summa eest saab tellida seiklusraja esimese mooduli ning edaspidi on kavas koguda jõulukohvikutega raha järgmiste moodulite jaoks.
Jussikese lasteaia saali on ka tänavu seatud Päkapikumaa, mida on tehtud alates 2007. aastast. Erinevatesse kompositsioonidesse seatud päkapikud askeldavad Päkapikumaal jõulumeeleolus. Igal aastal lisatakse uusi päkapikke ja juba tuttavad päkapikud pannakse tegutsema uutmoodi. Päkapikumaa kujundasid selgi korral lasteaia töötajad Ülle Rekk, Merle Koppel, Klaarika Kuslap ja Anneli Rumm.
Kolga lasteaed
Kolga lasteaias olid jõulukontsert ja hoolekogu eestvedamisel õuealal korraldatud piparkoogikohvik neljapäeval ja reedel, 12. ja 13. detsembril. Kohvikutega kogutud ligi 317 eurot läheb lasteaia õuealale uue mängumaja jaoks.
Direktor Heili Heinaste: „Piparkoogikohvikute üks eesmärk oli ka tuua kõiki meie maja lapsevanemaid lasteaia tegemistele lähemale ja tugevdada kogukonnatunnet.“
Kehra Lepatriinu lasteaiamaja
Kehra Lasteaedade Lepatriinu maja heategevuslik jõulukohvik oli avatud kolmapäeval, 11. detsembril. Alates kella kolmest pärastlõunal lasteaia saalis neli tundi avatud kohvikusse tõid lapsevanemad küpsetisi ja soolaseid ampse, õpetajad valmistasid salatit ja kiluvõileibu ning olid ka müüjad.
Lasteaia jõulukohvikus oli avatud ka näitus taaskasutatud materjalidest valmistatud päkapikkudest, need olid samuti lapsevanemate meisterdatud. Kohvikusse tulid lapsevanemad koos oma lastega, aga ka teisi Kehra inimesi, kes teadsid sellest ettevõtmisest, rääkis Lepatriinu õppejuht Kairi Sirkas.
Lasteaed teenis kohvikuga 587 eurot. See jagatakse kõigi 6 rühma vahel võrdselt, kasutatakse õppetegevuse toetamiseks – õpetajad saavad osta õppemänge või muud vajalikku.
Kehra Lastetare lasteaiamaja
Kehra Lasteaedade Lastetare maja jõulukohvik oli avatud kolmapäeval, 12. detsembril kaks tundi. Lasteaia saalis oli igal rühmal oma lauake, kus õpetajad müüsid peamiselt lapsevanemate toodud küpsetisi, kuid olid ka ise jõulukohvikusse üht-teist valmistanud, küpsetati koos lastega.
Jõulukohvikut külastasid ja sealt ostsid peamiselt lapsevanemad ja õpetajad, lisaks mõned teised kohalikud inimesed. Kokku teenisid Lastetare 9 rühma jõulukohvikuga 1013 eurot. Iga rühm saab enda teenitud tulu oma rühmale, õpetajad otsustavad, milleks seda kasutada.
„Mõned ostavad mänge ja õppevahendeid, mõned kulutavad meelelahutuseks,“ lausus Lastetare õppejuht Katrin Altsepp.