Head uut õppeaastat!

1288

Kooliaasta 2016/2017 on kestnud ligi nädala. Avaldame traditsiooniliselt esimese klassi õpilaste nimed, lehes on taas ka kooliõpilasi sõidutavate busside marsruudid ja kellaajad.
Kui lehte kavandasime, arvestasime nimekirjadele suurema pinna, ent selgus, tänavu alustas kooliteed vähem lapsi. Aasta tagasi oli esimese klassi jütse meie piirkonnas 275, nüüd 216 – rohkem kui poolsada last vähem. Loksal on eesti õppekeelega klass varasemast väiksem. Kuusalu koolis on esimesi klasse kolm paralleeli, eelmisel oli neli. Aruküla koolis avati mullu kolm paralleelset esimest klassi, nüüd on kaks.
Samas kirjutame, kuidas Raasiku ja Aruküla põhikool on ruumikitsikuses, õpilaste arv on kasvanud – mõlemas koolis kümmekond last rohkem. Raasikule juba tehakse juurdeehitust, Aruküla koolile kavandatakse moodulklasse.
Liitsime kokku ka piirkonna kõigi koolide õpilaste arvud. Need on enamvähem samad, sel õppeaastal hakkas Anija, Kuusalu ja Raasiku valla ning Loksa linna koolides õppima kokku 2185 õpilast, aasta tagasi 2199.