HC Kehra on ühe võidu kaugusel Eesti meistritiitlist

1009

Pärast kolme mängu juhib Eesti käsipallimeistrivõistluste kolme võiduni peetavat finaali HC Kehra 2:1.
Esimene finaalmäng HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Põlva Serviti vahel oli teisipäeval, 5. mail Kehras. Väga tasavägiselt kulgenud mängu otsustavad sündmused toimusid viimasel minutil, kui mänguseis oli viigiline 27:27. Serviti väravavaht tõrjus Kehra meeskonna mängija Jevgeni Buinenko pealeviske ning koos lõpuvilega teenis Põlva 7meetri karistusviske. Põlva võitis mängu 28:27 (14:14). Kehra meeskonna resultatiivsemad olid Dmitro Jankovski 7 ning Jürgen Rooba, Viktor Skrypak ja Jevgeni Buinenko 4 väravaga.
Kehra meeskonna peatreener Jüri Lepp kommenteeris, et vastasmeeskonnale lõpus antud karistusvise oli küsitava väärtusega. Oma meeskonna mängu nimetas ta heitlikuks ning arvas, et otsustavaks sai põlvalaste pikem varumeeste pink.
Teine finaalmäng toimus reedel, 8. mail Põlvas. Mängu algus kulges taas tasavägiselt, kuni teise poolaja alguses tegi Kehra meeskond üheväravalises eduseisus vahespurdi ja võitis mängu 26:20. Kehralaste kasuks viskas Jevgeni Buinenko 8 ja Jürgen Rooba 6 väravat. Mängus tegi kaasa Singapurist naasnud Uku-Tanel Laast.
Jüri Lepa hinnangul oli meeskond teises mängus parem kui esimeses.
Kolmas finaalmäng peeti esmaspäeval, 11. mail Kehras. Kodumeeskond võitis avapoolaja 17:14 ja kogu mängu 33:26. Võitjate resultatiivseimad olid Jürgen Rooba ja Marko Slastinovski 7 ning Dmitro Jankovski 6 väravaga. Peatreener kiitis, et meeskond sai kaitses hästi hakkama, rünnakutega jäi ta rahule,  hea mängu tegi ka väravavaht Mikola Naum.
HC Kehra juhib nüüd kolme mänguni peetavat finaalseeriat 2:1.
Järgmine mäng toimub reedel, 15. mail Põlvas. Kui selle võidab Kehra, on HC Kehra taas Eesti meister, Põlva võidu korral tuleb ka viies finaalmäng.

Eelmine artikkelRemondid Loksa muusikakoolis
Järgmine artikkelTulevastest noortest valijatest