HC Kehra on 10kordne Eesti karikavõitja käsipallis

2037
HC Kehra on nüüd 10kordne Eesti karikavõitja. Karikas on võidetud aastatel 1995, 1998, 2001, 2003-2005, 2008, 2011, 2013, 2015.

Laupäeval, 5. detsembril Viljandis toimunud finaalmängu ajal oli Kehra käsipallimeeskonda koduvallast toetamas umbes 50-60 fänni.

Hooaja alguses ennustasid käsipalli meisterliiga meeskondade esindajad, kes tuleb Eesti meistriks. Mitte ükski pearivaal ei pakkunud võitjaks Kehra meeskonda. Karikavõitjat neil prognoosida ei palutud, kuid finaalvõistluse eel peeti favoriidiks pigem Põlva Servitit, kuigi mõlemad meeskonnad olid kuni laupäevase finaalini võrdselt 9kordsed Eesti meistrid. Selles ilmselt kahtlejaid polnud, et finaalis mängivad Kehra ja Põlva esindusmeeskonnad, sest nelja parema turniirile pääsenud kaks ülejäänud Põlva meeskonda on esiliigaklubid.
„Pole küll viisakas öelda, aga kolmanda koha mängule me tõesti ei keskendunud,“ ütles HC Kehra peatreener Indrek Lillsoo ning lisas, et juba Viljandisse sõites mõeldi laupäevasest finaalist.
Osa HC Kehra fännklubi liikmeid oli siiski omasid toetamas ka reedel toimunud poolfinaal mängu ajal Põlva Tun/Mani vastu. Mõned neist sõitsid pärast kodumeeskonna võitu Kehrasse, et järgmisel päeval olla taas Viljandis kohal, mõned otsisid kohapeal öömaja – kes tuttavate juures, kes  majutusasutuses.
Fännklubi juht Peep Kask ütles, et ka tema sõitis Viljandisse juba reedel, kuna samal ajal oli seal poiste C-klassi karikavõistuste finaalturniir ning Kehra võistkonnas mängis ta poeg.
„Poolfinaali oli vaatamas umbes paarkümmend Kehra meeskonna fänni, finaalmängule tuli Kehrast veel bussitäis toetajaid,“ sõnas ta.
Umbes sama palju ehk üle poolesaja fänni võis Peep Kase hinnangul finaalmängu ajal kohal olla Põlva Serviti meeskonnal. Saalis oli ka  mulluse võitja Viljandi HC toetajaid.
„Nad olid samuti sinistes fännisärkides nagu meie ning meie jaoks oli väga meeldiv, et osa neist hoidsid pöialt miskipärast Kehrale, mitte Lõuna-Eesti meeskonnale,“ lausus fännklubi juht.

Põneva finaalmänguga läks trumm
Peatreener kinnitas, et Kehra mehed lähevad alati võitma, nii ka seekord: „Mul ei ole vaja meeskonda motiveerida, eriti, kui mängime finaalis Põlvaga – kõigile on selge, kui tähtis on see mäng.“
Tänavune võidunälg oli Indrek Lillsoo sõnul veel suurem kevadise valusa kaotuse tõttu Eesti meistrivõistluste finaalis. Karikafinaali esimene poolaeg kulges Kehra meeskonna juhtimisel, vaheajale mindi viieväravalises eduseisus 17:12. Teisel poolajal hakkas vahe vähenema ning kahanes lõpu eel vaid ühepunktiliseks. Kehra võitis lõpuks 35:33, meeskonna suurimad väravakütid olid Kaspar Lees 9 ja Marko Slastinovski 7 väravaga.
„Nii treenerid kui fännid said korraliku finaali, pinge oli üleval mängu lõpuni, sest karikavõitja selgus alles lõpus. Sellise pingelise mänguga saadud võit on selle võrra magusam,“ tunnistas Indrek Lillsoo pärast esimest tiitlivõitu peatreenerina.
Ta arvas, et võidu tagas Kehrale vastasest suurem tahtmine võita ning tegutsemine ühtse meeskonnana.
Peep Kask jutustas, et fännid elasid kogu mängu omadele väga häälekalt kaasa ning kahest Kehra fännklubi trummist on nüüd alles  üks – suurema trummi kile peksti laupäevasel mängul lõplikult puruks.
„Finaalipinget oli kõvasti, lõpuks oli tunda närvilisust, mõlemad meeskonnad tegid väga lihtsaid vigu. Õnneks läks seekord nii, nagu meie soovisime. Ka mulle tundus, et Kehra meeste võidujanu oli seekord suurem,“ lausus ta ning märkis, et temalgi oli mängu lõpuks särk läbimärg nagu mängijail.
Pärast autasustamist saatis meeskond võidukarika ka tribüünile, et kõik fännid saaksid seda käes hoida ning väravavaht Mikola Naum tänas fännklubi juhti meeskonna toetamise eest. Kehrast kojunaasnud fännid vahetasid muljeid Sohvikus, karikavõitjad käisid omakeskis pidutsemas.

Üks võit korraga
Image2Septembris ütles Indrek Lillsoo, et HC Kehra eesmärk on sel hooajal võita nii Eesti karika- kui meistrivõistlused, pääseda Balti Liigas nelja tugevama hulka ning eurokarikas avavoorust kaugemale.
Euroopa karikavõistlustel on Kehra meeskond pääsenud 16 tugevama hulka ning käes on esimene kodune tiitlivõit.
„Võtame üks samm korraga. Sel aastal on meil veel neli kodumängu, neist kaks Balti Liigas. Hooaja teine pool tuleb kindlasti raskem, jaanuar ja veebruar on meil väga tihedad. Tuleb teha veel kõvemini trenni ning loota, et kõik mängijad on terved,“ ütles peatreener Indrek Lillsoo.
Meeskonna pöidlahoidjate juht Peep Kask kinnitas, et fännidel pole kahtlust – Kehra võidab sel aastal kõik tiitlid: „Meie ei saagi teisiti mõelda. Isegi siis, kui Kehra on paar minutit enne mängu lõppu viie punktiga taga, loodame alati, et nad võidavad.“