HC Kehra Fännklubi loodab meeskonnalt taas tiitlivõite

2256
Hooaja avapeol: uus peatreener INDREK LILLSOO saab fännklubi presidendilt PEEP KASELT treeningtahvli. mFoto Daniel Mets

HC Kehra Fännklubi juht PEEP KASK usub, et meeskond on taas valmis võitma nii Eesti karika kui meistritiitli.

Pärast laupäevast Balti liiga võidukat avamängu tiitlikaitsja Minski meeskonna vastu arvab Kehra fännide juht Peep Kask, et kõik on võimalik: „Võidule pani aluse tugev kaitsemäng ning tundus, et surusime oma tahtmise vastastele peale.“
Kuigi Balti liiga teine mäng Leedus kaotati, avaldas ta lootust, et kevadeks, kui on otsustavad mängud, tuleb stabiilsus ning fännid ootavad Kehra meeskonnalt kulda nii karika- kui meistrivõistlustelt. Balti liigas on fännklubi juhi meelest hea saavutus jõuda nelja parema hulka, kuid soovitakse rohkem: et HC Kehra jõuaks alanud hooajal Balti liiga finaali.
Kas ja kui palju on Kehra meeskonna „käekiri“ uute treenerite juhendamisel muutunud, on Peep Kase sõnul vara öelda, kuid ta usub, et Indrek Lillsoo ja taas meeskonnaga liitunud Jaan Kauge kogemustest on eelkõige noortele mängijatele suur abi.
Kehra käsipalliklubi korraldas 19. septembril valla spordikeskuses kolmandat aastat uue hooaja avapeo. Tutvustati HC Kehra meeskondade uusi koosseise ning treenereid, demonstreeriti uusi võistlusvorme – traditsiooniliselt kannavad Kehra käsipallurid kodumängudel siniseid, võõrsil mängides valgeid särke. Oli meeskondade ametlik pidistamine, esinesid HC Kehra tantsutüdrukud Cerise tantsustuudiost, Sohvikus pakuti torti. HC Kehra ja fännklubi soovisid sel päeval tänada ka esindusmeeskonna endist kauaaegset peatreenerit Jüri Leppa, kuid ta oli välismaal võistlusreisil. Fänn­klubi president Peep Kask andis peatreenerile Indrek Lillsoole fännklubi kingituse – treeningtahvli. Fännklubilt sai kingituse ka esiliiga meeskonna uus peatreener Mart Raudsepp.

Mullune valus kaotus ei unune
Meeskonna eelmise hooaja tulemustega rahule ei jäädud. Kui HC Kehra kevadel Eesti meistrivõistluste viimases finaalmängus Põlva Serviti meeskonnale napilt kaotas, pani Peep Kask Facebooki üles pildiseeria, mis tema arvates tõestab, et kohtunik eksis, kui määras mängu lõpus vastastele otsustava karistuslöögi. Üks vanem proua Kehrast olevat selle kohta saatnud käsipalliliidule kirja. Peep Kask teab, et tagantjärele mängutulemust  enam  muuta  ei  saa,  kuid loodab – äkki on edaspidi võimalik tuua piiri tagant kohtunikke, kelle erapooletuses ei teki meeskondadel ega poolehoidjatel kahtlusi.
Teinekord on oldud ka käsipallurite peale pahased. Eelmise aasta karikavõistluste poolfinaali eest olid sõitsid pöidlahoidjad Viljandisse neid toetama, kuid meeskond andis viis minutit enne mängu lõppu alla ega võidelnud lõpuni.

Fänne tuleb juurde
2011. aastast MTÜna tegutseval HC Kehra Fännklubil on praegu 48 liiget. Peep Kask ütleb, et neid on tulnud tasapisi juurde, rohkem kindlasti siis, kui käsipallimeeskonnal on olnud edukas aasta. Samas on fännklubi liikmeskonnas ka neid, keda käsipallist rohkem huvitavad fännklubi korraldatud spordiüritused: iga-aastane jalgrattamatk, perespordipäevad, Anija valla rahvajooks.
Fännklubi juhatuses on peale Peep Kase veel Elvi Lillsoo, Paul Luškov, Tavo Tiismaa ja Igor Vorna. Juhatus on enda peale võtnud tähtsamatele mängudele transpordi organiseerimise, fännisärkide ja -sallide ning kleepsude tellimise.
Pühapäeval, kui HC Kehral oli Balti liiga mäng Klaipedas, suurt fännide seltskonda seal ei käinud, küll aga andis Tarmo Tiidemaa fännklubi Facebookilehe kaudu mängukäigust operatiivset ülevaadet. Peep Kask selgitas, et niinimetatud reamängudele sõitmiseks nad enamasti ühistransporti ei organiseeri, bussi on tellitud Kehra meeskonna olulisematele mängudele.
Üheskoos on meeskonnale käidud kaasa elamas Eestis ja väljaspool, väiksemate gruppidena ka eurosarja mängudel. Fännide juht usub, et nende kohaolekust on meeskonnale abi: „Kui mõned aastad tagasi olid Balti liiga finaalis Kehra ja Põlva ning Serviti juhtis, skandeerisime omadele nii kõvasti, et mehed pidid lõpuks kaotusseisust välja tulema ja võitma.“
Peep Kask märgib, et on väga meeldiv, kui meeskond või treener on ka fänne meeles pidanud: „Nad on ikka öelnud, et oleme kui üks lisamängija platsil. Kui treenerid on andnud mängujärgseid kommentaare, on väga tore, kui tänatakse ka meid. Kui oleme fännklubiga koos sõitnud võistlustelt koju ja seda raadiost kuulnud, tõuseb kõigil tuju korraga lakke.“
Ka käsipalliklubi arvestab oma fännidega – enne uue hooaja algust kutsus klubi juhtkond fännid kokku ja rääkis neile oma plaanidest. Kevadel aidati meeskonda Balti liiga finaalturniiri korraldamisel.
Võistlustel kohtuvad Kehra meeskonna fännid ka „kolleegidega“, peamiselt Põlva Serviti fännidega. HC Viljandi meeskond viimaste aastatega muutunud arvestavaks konkurendiks, ka neile on tekkinud oma toetajaskond. Kehra fännklubi juhi kinnitusel suheldakse omavahel viisakalt ning kuigi mängu ajal võivad emotsioonid kasvada üle pea, siis mängujärgseid „intsidente“ pole enam aastaid olnud.
„Mulle tundub, et käsipalli fännikultuur on paranenud. Enamik inimesi tuleb siiski mängu vaatama, vastasleeri fänne solvavaid-provotseerivaid tegelasi enam ei ole,“ rõõmustab ta.

Eelmine artikkelKehra aiandusringi liikmed käisid väljasõidul
Järgmine artikkelArenduskoja üldkoosolek kinnitas strateegia ja liikmemaksud