Härmas käis aasta küla valimise komisjon

3575
Aasta küla hindamiskomisjoni liikmed SILLE RÄHN ja AVE BREMSE ning esimees EIKI NESTOR kinkisid Härma külarhvale lehiseistiku, mille võttis vastu külavanem Härma MARIANNE LOIK.

Harjumaa aasta külaks valitud Härma Raasiku vallas kandideerib 2015. aasta küla tiitlile.

Härma on Raasiku valla 13 külast üks väiksemaid, kuid on silma paistnud edukate projektide kirjutamise, külaplatsi korrastamisega, spordivõistluste võitmisega ning suure aktiivsusega – küla esindajad on uhked, et kuni 2020. aastani tehtud arengukava on täidetud juba nüüd. 2014. aastal saadi aktiivsuse eest Harju aasta küla tiitel.
Raasiku valla Härma küla esindab käesoleval aastal Harjumaad Eesti aasta küla valmisel. MTÜ Härma Küla esimees Helju Kadakas, juhatuse liige Sirje Lund, MTÜ liige Kristiina Maripuu ja külavanem Marianne Loik tutvustasid hindamiskomisjonile oma küla esmaspäeval, 18. mail.
Hindamiskomisjoni kuuluvad ning olid Härma küla hindamas riigikogu esimees Eiki Nestor, maaeluministeeriumi esindaja Sille Rähn, Bianca Mikovitš Maalehe toimetusest, Taimi Saarma Eesti Maaomavalitsuste Liidust, Kaja Mõtsnik liikumisest Kodukant, Ave Bremse Maamajanduse Infokeskusest ning konkursi korraldaja, liikumise kodukant projektijuht Külli Vollmer.
Kutse oli saadetud ka riigikogu kodukandi toetusrühmale – nende hulgast tulid Härma küla uudistama Artur Talvik Kuusalu valla Tapurla külast ning Anija valla Voose küla edendaja Tanel Talve. Raasiku valda esindasid vallavanem Raivo Uukkivi ja abivallavanem Ardo Niinre.
Külaseltsi liikmed tegid hindamiskomisjonile ja külarahvale esmalt ringkäigu külas – vaadati kortermajade ümbrust, lillepeenraid, teadetetahvlit. Helju Kadakas jutustas, et Aruküla kunagise kolhoosi maadele rajati esimesed kortermajad Nõukogude ajal, ridaelamud 26 aastat tagasi. Hindamiskomisjoni liikmed kiitsid kauneid lillepeenraid ning küsiti ka meedias juttu olnud aiamaade kohta, mis tuli likvideerida. Märgiti ka seda, et majade juures on üsna palju eravalduse silte.
Ringkäik jätkus bussiootepaviljoni juures, mille kohta jutustas Helju Kadakas, et selle ehitas külarahvas 2008. aastal: „Ehitamises lõid kaasa paljud külaelanikud ning see andis tõuke, et suudame palju ära teha. Katusega bussipeatuse ehitasime, sest tee ääres on külm ja tuuline ning bussi oli jahe oodata.”
Külaplatsil laululava juures rääkis Kristiina Maripuu, et platsil oli kunagi ainult võsa, kuid ajapikku on saanud sellest küla kogunemiskoht, mis areneb jõudsalt – lisaks laululavale ja tantsuplatsile on seal võrkpalliplats, korrastatud ümbrusega tiik, välikäimla, laste mänguväljak, lipumast: „Laululava annab meile võimaluse kutsuda siia esinejaid ehk tuua rohkem kultuuri.”
Hindamiskomisjoni esimees Heiki Nestor kinkis külale lehiseistiku, mis istutati külaplatsile lipuvarda juurde.
Helju Kadakas rääkis, et Kodukandi juhatuse esindajate arvates on Härma küll väike küla, kuid kõik tehakse õhinapõhiselt ja koostöös.
Härma küla esindajaid oodatakse kõnelema Terevisiooni, saate kodulehel on fotod kõigist kandideerivatest küladest ja rahvas saab valida neist oma lemmiku: „Olime õnnelikud, kui Härma sai Harju aasta külaks, kuid ei osanud arvata, et aasta küla konkursiga kaasneb nii palju tähelepanu.”
Käesoleva aasta küla kuulutatakse välja augustis maapäevadel.

Härma võõrustas tantsupidu
Reedel, 15. mail marssis Pikavere koolipere rongkäigus naaberkülla Härmasse, et osaleda oma küla esimesel laulu- ja tantsupeol.
Õpetaja ja üks korraldaja Helju Kadakas jutustas, et idee korraldada küla esimene laulu-tantsupidu tuli möödunud aasta augustis: „Algselt oli plaan teha pidu Pikaveres, aga otsustasime Härma kasuks, sest seal on korralik suur välilava. Kaasasime Raasiku kooli lapsed, sest Kadri Viira oli sel ajal nii Pikavere kui Raasiku kooli juht. Lapsed mängisid kanneldel, mis soetatud Norra projekti rahaga, esines Pikevere külakapell. Seega oli pidu mitme küla ja õppeasutuste koostöö.”
Koorijuht, muusikaõpetaja ning peo üks eestvedajaid Külli Ovir sõnas, et üritus oli eriline, sest laval oli peaaegu kogu kool: „Peaproovi ei jõudnud teha, kuid sellest olenemata kõik õnnestus. On meeldiv, et kaasasime ka lasteaialapsi.” Ta märkis, et väga hea oli teha koostööd muusikaõpetaja Heli Karuga, kellega koostöö klappis. Lisaks Pikavere lastaia-algkooli õpilastele esinesid peol Raasiku lauljad ja Pikavere linetantsijad.

Eelmine artikkelKuusalu tantsijad esinesid Nordea kontserdisaalis Streetshow`l
Järgmine artikkelIVO TUPITS soovitab Kehra gümnaasiumiosa alles hoida